Biraz daha ilkel olsaydık müthiş olmaz mıydı?

Düşünsenize, beynimiz azıcık daha küçük. Konuşma kabiliyetimiz yok, yine de anlaşabiliyoruz birbirimizle. Yine sosyal canlılarız, topluca yaşıyoruz ama içgüdülerimize daha yakın hareket ediyoruz. Bir nevi hominid, neandertal veya onun gibi bir şey. Karnımız toksa oh mis.

Şunun gibi;
www.youtube.com

daha müthiş mi olurdu bilmem ama daha kolay olacağı kesin. bence tanrı bizi böyle yaratmakla bi şey deniyor. yani ön sürüm gibi bi şeyiz. eksik parçaları yükleyip daha iyisini piyasaya sürecek.o_O

  • damdanakan  (04.06.16 00:24:24)
Hayir, hic hos olmazdi.

  • stavro  (04.06.16 00:42:51)
ilkellikten kastın homo habilis türü bişeylikse olmaz o iş.
ama herkesin yaşayabileceği kadar toprağı olsa. ekse, biçse ne bileyim olmayan ürünlerini komşusundan takasla alsa efsane bi hayat olur.
tam ütopya.
  • sonbaharadam  (04.06.16 00:46:13)
dusun;
insanlar dogayi katlediyor ben eti icin normalde yilda 10 tane avlayip besin zincirinden hakkim olacak geyigi avlayamiyorum. toplum bana 'ama cok tatli bi hayvaaann taaamm mieaa'' diyor ve avlanmama musaade etmiyor.
Kendi yemegimi cikaracagim topragimi edinemiyorum, halbuki iki uc donum arazi donusumlu ekimle bir yillik erzagimi cikarir.
Toplum her seyi illa para ile yapmami ogutluyor, halbuki bende olani olmayanla takas edebilmek benim icin daha karli.
Barinmak en dogal hakkimken sincap kendine kimseye sormadan agactaki kavugu yuva edinebilirken benim 100 metrekarelik ev almak icin 10 yil kredi odemem gerekiyor, herhangi bir yere gidip kazmayi topraga vurup insa da edemiyorum.

Ben bunlari yapamazken digerleri hayvanlari got kadar ciftliklere tikip seri uretim denen teknikle 'avliyor'
donumlerce araziye sadece misir ekerek her bokun icine katilmis misir surubu misir unu misir bilmemnesikkosuyla beni besliyor
tarim yapmalik en mukemmel arazilere 20 bin tane insan birbirini sicarken duyabilsin diye kocaman gokdelenler insa ediyor
sinirlar var, ihlal edildi diye savas cikariyor

ve kendilerini medeni saniyorlar.

Bence biraz daha ilkel olsak her sey super olurdu. En azindan biseyler icin gercekten mucadele etmek gerekirdi ve bunu hakli cikarmak icin bahaneler uretip omrumuzden omur yemek zorunda kalmazdik.
  • chiper  (04.06.16 00:52:08)
Müthiş olurdu.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (04.06.16 03:18:54)
hoş olmazdı, bir kere insan ömrü daha kısa olurdu. tuvalet kağıdı olmazdı. soğukta üşürdük. basit ihtiyaçlarımızı karşılayamadığımız dönemler olurdu. grip gibi küçük hastalıklarda bile insanlar ölürdü. hayatta kalmaya çalışmaktan yaşamaya zaman kalmazdı. şimdi de birçok insan hayatta kalmak için savaşıyor, ama ortalama bir mağara insanlarına ya da neandertallere göre krallar gibi yaşıyor. hatta çok değil bundan 200-300 yıl öncesinde yaşayan insanlara göre de krallar gibi yaşıyor ortalama bir dünya insanı.

  • cikis yolu  (04.06.16 03:33:55)