ayakkabı rahatlığı ve numarası sorusu

toms marka ayakkabılar superga'ya kıyasla rahat mıdır? model tam olarak şu:

www.trendyol.com

superga var bende, yandan, önden, arkadan vurmalar filan derken birkaç saat sonunda canıma okuyor. şuna çok benzer bez bir model var elimde:

www.trendyol.com

her ne kadar internetten ayakkabı almaya iyi gözle bakmasam da bulunduğum şehirde toms ve istediğim rengi bulmak zor. diğeri de canıma okuduğu için yeni bir şeyler bakıyorum. superga'da ve hatta converse'de 37 numara giyen bir insan olarak bu markalarla toms arasında numara farkı var mıdır? converse'i de çok rahat bulmadığımı ekleyerek toms hakkında neler diyebilirsiniz? günlük uzun süreli kullanımları kaldırır mı? biraz baktığım kadarıyla içi bana rahat gibi geldi ama numarası olmadığından deneyemedim.

İkisini de sadece denedim, uzun süreli kullanmadım, onu baştan söyleyeyim ama kısacık gözlem ve deneyim sürem bende toms'un hafiflik, esneklik ve incelik açısından daha ferah ve rahat bir ayakkabı olduğuna dair; superga'nın ise daha kalın kalıplı olmasından sebeple ayağı sıkma potansiyeli dolayısıyla vurma ve uzun süreli kullanımda rahatsızlık verme ihtimali daha yüksek bir ayakkabı gibi geldiği. Bir de Toms'un dikiş kısımları ayağı sıkabiliyor ve su toplatabiliyor. Ayak uzunluğundan ziyade taraklı veya tombik ayak olup olmamak fark yaratıyor bence

Ama şu var ki toms uzun süreli günlük kullanımda ağrı yapar bence, yara yakın ve düz taban. Superga'lar da ortopedik değil gerçi.
  • kaymaktutmayansicaksut  (03.06.16 16:59:05 ~ 17:00:32)
superga'ya ve converse'e kıyasla çok rahat. uzun süreli kullanımda tabanı yoruyor içi düz olduğu için.

bence toms yerine vans authentic al, kullandığım en rahat kumaş spor ayakkabılar bunlar. eğer ki toms alacaksan da 37 numara alabilirsin, kullanımla birlikte kumaşında esneme oluyor.

kumaş şart değil dersen rahatlık bakımından adidas superstar'ı tavsiye ederim.
  • whimsical  (03.06.16 17:03:37)
Toms ilk aldigim zamanlar 2-3 saat giydikten sonra vurmaya başlıyordu. 1 hafta her gün üst üste giymek zorunda kaldım (ayakkabılarımı unutmustum), nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde rahatladı. Şimdi 7 8 saat ayağımda kalsa bana misin demiyor.linktekine benzer bir model.

Yine de bez ayakkabılar konusunda whimsical +1 diyorum vans ayakkabılar cidden rahatlar. Fiyat performans açısından da çok iyiler. Ben 3 sene önce almıştim hala tas gibiler.

Ayakkabı numarasinda da 36 numara giyiyorum, Toms da 36 numara. Bir sıkıntı çıkarmadı. Taraklı vs bir ayağa sahip değilsen 37 numara giyebilirsin bence.
  • fraise  (03.06.16 17:27:43)
Toms giyinmek çorapla gezmek gibi, converse ya da superga ile asla kıyaslayamam. Ama @whim de söylemiş tabanı dümdüz olduğu için çok uzun süre giyildiğinde yoruyor.
Gratis'te silikon taban satılıyor topuk kısmı için, denemedim ama neden olmasın?

  • megalomaniac  (03.06.16 19:02:51)