User JS nasıl yapılır?

merhaba,

tampermonkey, grease monkey gibi eklentilere yüklenen scriptler ile web sayfaları özelleştirilebiliyor. benim de youtube ve ekşisözlük için bir user js yazma ihtiyacım oldu. sanıyorum ki çok kolay bir şeydir, çünkü istediğim yalnızca ikisinin de sidebar'ını silmek.

kaynak kodlarını inceleyip sitelere göz attığımda youtube'dan;
"watch7-sidebar-contents" adındaki div'i

sözlükten de;
"partial-index" adındaki nav'ı silmemiz gerekiyor.

nasıl yapılır?

merhaba.

her iki eklenti tipi için de betik yazmadım hiç. ama yapmak istediğin şey aslında javascript gerekmeden de çözülebilecek bir şey olduğu için alternatif çözüm olarak söylüyorum:

stylish ismindeki eklentiyi kullanıp, css ile bu iş rahatlıkla yapılabilir sanki. sadece bu iki site için birer alternatif tema oluşturursan, bu temada da ismini bildiğin bu iki div'in visible'ını collapsed yaparsan, bikaç satırda yapmak istediğin işi yapabilir olursun gibime geldi.
  • cevap botu  (02.06.16 17:00:35)
firefox da chrome eklentileri gibi eklentileri destekliyordu sanırsam (troll dedected için firefox'dada vardı aynı kod sonuçta), github.com/selam/ adresinde troll dedected'tin kodlarından istediğinizi yapabilirsiniz, hatta daha güzeli ekşi kayan başlık da işinizi görür çok daha basit kodları, github'dan kendinize clonlayın daha sonra kodları alıp temiz bir yerde değiştirin, falan.

Yayınlamayı düşünüyorsanız baya bir ikon vs. istiyor hepsi onu da belirteyim, youtube eklentisini de kabul etmeyebilirler, user aggrement'a bakmak lazım youtube'un
  • selam  (03.06.16 03:37:37 ~ 03:40:07)