Arkadasa bu konuda kırilmak yanlış mı?

İçten içe hem kıriliyorum , hem de kirilmamam gerektiğini düşünüyorum. Durumumuz su; 14 kişilik bir arkadas grubumuz var, çok uzun zamandır birbirimizi tanıyoruz. Hatta bir kısmı 17 senedir tanısiyor. Bu grupta bizim çok yakın olduğumuz iki arkadaş var, diğerleri de grup arkadaşlığı.

Neyse efendim genelde bu grupla ayda ya da 2 ayda bir topluca bulusulur; onun dışında kalan durumlarda minik gruplar halinde görüsulur. Gruptaki 1 arkadaş ve eşi cumartesi çalışıyor. Yakın arkadaşlarımızdan biri de sürekli onlara göre plan yapmaya çalışıyor. Bu planların 10da 7si bize uymuyor, sonra da bize gruptan kendinizi soyutladiniz diyorlar.

Yine bu hafta cumartesi ya da pazar kahvaltı organizasyonu yapalım dedi yakın olan arkadaş, ilk ben yazıp 'aa ne yapalım, ne edelim ama cumartesi günü olsun' filan dedim. Bu sabah bir baktım pazar gününe organizasyon yapılıyor. Gruptan 2 kisi hic gelemiyor, bir kisi de cumartesi olsa daha iyi demis mesela. Biz de gidemiyoruz. Bu bir iki sefer olan bir durum değil, hep böyle. Çünkü yakın olan arkadaş bizi nasılsa görüyor, uğruyor, gelip kalıyor (gidip başkasının evinde de kalmaz bu arada) diye onlara uyduruyor.

Ben de biraz trip atar gibi yazdım, sonra da pişman oldum. Çocukca bir durum mu diye düşündüm, bilemedim.

Size ne dersiniz? Haksız miyim ben? Yoksa biraz çocukça mi davranmisim, kızılacak bir durum yok mu?

Not: yaşlar 22 ile 34 arasında değişiyor.

Allah başka dert vermesin..

  • nrmnm  (02.06.16 12:12:51)
en baştan 22 ile 34 yaş arası insanların aynı grupta ayarlama yapabilmesi bile hayret uyandırdı bende, yine buraya kadar iyi gelmişsiniz :)
gerçekten biraz trip attıysan sıkıntı yok, bazı planlar pazara bazıları cumartesiye yapılmalı tabii ki.

  • freya  (02.06.16 12:14:22)
'Ama böyle durumlarda bize uymayan günleri seciyorsunuz ısrarla, sonra da gruptan soyutladiniz kendinizi diye kiziyorsunuz. Maalesef gelemiyoruz biz' dedim.

Nrm, sana da vermesin.
  • fraise  (02.06.16 12:16:12)
başlıkta zaten bir tuhaflık var. insan arkadaşına ona çok büyük bir yalan söylemediği, onu kazıklamadığı müddetçe niye kızar ki? koca koca insanlara kızmak neden bir de? çocuğa bile kızmamak gerekirken. insanız sonuçta... kusursuz değiliz.

ayrıca o kişiye başka sebeplerden ötürü bir antipati başladığını düşünüyorum burdan bakınca. ama bunu biz bilemeyiz.

nrmnm+ 1 sonuç olarak.
  • mza  (02.06.16 12:16:27)
O yaşa gelip hala bu sorunları konuşarak çözememeniz garip.

  • kurnaz  (02.06.16 12:17:14)
Mza, hayır o arkadaş grupta en sevdiğim arkadastir. Kızmak değil, kırılmak diyelim.

  • fraise  (02.06.16 12:17:29 ~ 12:19:14)
haa o zaman kırılmak normal. ama bir de şu var:

(bkz: nerde çokluk orada bokluk)

cici grubunuzu tenzih ederek söylüyorum.
  • mza  (02.06.16 12:19:15)
Evet gereksiz tavir yapmissiniz bence. Pazar gunu "en tatil" olan gundur, pazar gunu herkes icin tatil olur hemen hemen, pazar secmeye calismalarini normal karsilamak lazim, hafta ortasi yapsalar neyse.
Sizden de pazar gunu programa katilmanizi beklerler, pazar gunu sevgilinizle falan bulusmak icin katilmiyorsaniz da size gore plan yapmazlar, cumartesi calisiyor olanlara gore plan yaparlar mesela.

  • stavro  (02.06.16 12:25:16)
biraz kızmanızı anlıyorum, hiç size daha uygun olan gün seçilmiyor. ama cumartesi çalışanlar var ise pazar gününe toplu organizasyon yapılması normal, keyfi sebeplerle değil çalıştıkları için katılamıyorlar çünkü cumartesi günkü toplanmaya.

bu arada böyle kalabalık gruplarda bir gün belirlenir, gelen gelir gelmeyen bir dahakine gelir. hiçkimsenin gönül koymasına çok gerek yok bence.

sonuç olarak stavro +1.
  • evde liyakat kalmamis  (02.06.16 12:30:54)
niye insanlari karsiniza alip ciddi ciddi bu söylediklerinizi onlara söyleyemiyorsunuz?

  • kurnaz  (02.06.16 12:31:02)
Burada İki iletişim problemi var:

1) Planı hep aynı kişi yapıyor

2) Pazar günü kesinlikle hiçbir zaman gelemeyecek biri yoksa tüm buluşmalar Pazar günü yapılır. Cumartesi kesinlikle hiçbir zaman gelemeyecek biri var ama Pazar günü kimsenin önceden ayarlı işi yok.
  • ThomasJefferson  (02.06.16 12:33:08)
Kurnaz, söyledim daha önce. Her seferinde haklısın deyip bir dahaki buluşmada yine aynı şeyi yapıyorlar. Sonra da bir araya gelince 'ama siz soyutladiniz kendinizi' diyorlar.

Biz de keyfi sebeplerden değil, gerçekten işimiz olduğu için katılamıyoruz ki bu cumartesi- pazar ile sınırlı değil. Mesela perşembe cuma aksami görüşelim diyorlar, cuma diyoruz. Bir bakıyorum perşembe olmuş. Ben genelde böyle durumlarda napalım deyip geçerim ama hep olunca üstüne bir de niye gelemiyorsunuz diye sorulunca dalga mı geciyorsunuz? Demek istiyorum artik.

O yakın arkadasta da şey modu var; fraiseler zaten yakın, ben görüyorum. Digerleriyle gorusmeseler de sorun değil. Bari onları görelim, kirmayalim.
  • fraise  (02.06.16 12:36:51)
@fraise, klasik geyiktir o, acik acik yazayim o zaman, zamanla daha da cok olacak bunlar bahane ayni olacak, en yakin zamanda o arkadas grubunu siktiredin.

  • kurnaz  (02.06.16 12:39:13)
Dediğin büyük bir şey değil ki! O kadar trip herkese atılır. Pişman olmana hiç gerek yok. Hatta grupta 'Trip attı' etkisi bile yaratmamıştır o.

Bir de evde liyakat kalmamis + 1, Cumartesi çalışanlar olduğu için pazara yapılması normal. Onların da sebebi keyfi değil.

Kızılacak demeyelim de, üzülünecek bir durum olabilir. Benim de hep gelemeyeceğim zamanlarda plan yapsalar üzülürüm. O kadar arkadaşlarımı özlemişim, hiç kimse ile görüşememek üzerdi. Ben olsam şöyle bir şey yapardım. Cumartesi öğleden sonra başlayan bir şey düzenlerdim. İşten çıkanlar işten sonra gelirdi, gelebilen de öğlen gelirdi. Temiz iş. Kahvaltıları da bir cumartesi, bir pazar yapardık. Gelebilen geldiği gün gelirdi.
  • aychovsky  (02.06.16 12:47:04)
o kadarcık şeyden trip bile olmaz, sitem etmişsin aslında biraz haklı olarak. onlar da siz gelemeyin diye yapmıyorlardır zaten o kadar yakınlık varsa arada. hep gelemediğiniz güne program yapılmasına kırılmış olman normal bence. önemli olan onların senin sitemine ne cevap verdikleri.

  • in vino veritas  (02.06.16 13:42:18)