aort damari yirtilmasi

Teyzem anjiyo olurken kalbi durna noktasina gelip acil ameliyata alindi.bize soylenen aort damarinda yirtilma ve bir damarda tikali dendi.

Simdi bize gore anjiyo sirasinda bu yirtilma oldu.teyzemin 24 saati atlatip atlatamicagi mechul.

Bunu nasil ogrenebiliriz?
Aort damari yirtik kisi yuruyerek gidemez heralde hastaneye.

yırtılma aniden olabilir. illa doktorun suçu değildir. anjiyo sırasında olsa bile öngörülebilir.
geçmiş olsun inşallah iyileşir teyzeniz. böyle bir durumda suçlu aramanız, doktora baskı yapmanızın faydası yok malesef.

  • nrmnm  (01.06.16 23:47:44)
Doktora baski yapip suclu aramak gibi bir dusuncemiz yok ama aniden boyle gelidince olaylar sok gecirdik.sadece anlamaya calisiyorum.yoksa suanda tek derdimiz teyzemin iyi olmasi.

  • brnbrs  (01.06.16 23:50:01)
anjiyo sırasında binde bir de olsa malesef bunlar olabiliyor. pıhtı atması veya kan akışında bir zorlamayla olabiliyor. evet önceden olma şansı yok. o sırada olmuştur. doktor hatası olma ihitmali zayıf ama olmaz diyemeyiz. allah şifasını versin.

  • kirilmis seylerin nihayetinde  (01.06.16 23:50:35)
Amin.

  • brnbrs  (01.06.16 23:52:06)
hangi hastanede hangi doktor yaptı ?

  • oscar  (01.06.16 23:52:27)
Bursa da ozel bir hastane.

  • brnbrs  (01.06.16 23:53:26)
@brnbrs hastane ortamı o kadar berbat bi yer ki o sinirle insan anlam veremiyor. doktorlar da anlam veremiyordur muhtemelen. sadece yaşatmak için çabalıyolardır.

evdeyken olmamıştır ama damar zaten tıkalıdır, basınç artmıştır, hastanede de yırtılmıştır.
hastanede olması evde olmasından daha iyi hatta. hemen müdahale etmişlerdir. içinizi şimdilik rahat tutun.
  • nrmnm  (01.06.16 23:54:36)
@Nrmnm zaten en buyuk tesellimiz butun olayin hastanede olup acilen mudahale edilmesi.hatta baska bir hastaneden bi profu cagirmislar.yani anjiyoyu yapan girmemis.

Hepimiz buyuk sokla hastaneye dolustuk ve kritik donemi atlatmasini bekliyoruz,cokta ic acici konusmadilar her zaman ki gibi.bende fikir almak istedim.teyzem cok kiymetli benim icin.
  • brnbrs  (01.06.16 23:58:00)
anjiyoda böyle komplikasyonlar oluyor.yas faktörü de önemli,annanemi anjiyo sırasında dogan bi durumdan dolayı kaybettik,yapan ekipte hata vardı bizce.Umarım teyzeniz yasar.

  • Lola90  (02.06.16 00:02:31)
Teyzem daha 50 li yaslarda.annem sayilir

  • brnbrs  (02.06.16 00:06:44)
çok geçmiş olsun, durumunu buradan da güncellleyin

  • oscar  (02.06.16 02:15:21)
@Oscar tesekkur ederim.bilgilendiririm ve guzel bi haber veririm umarim.

  • brnbrs  (02.06.16 06:21:52)
Kendine gelmis cok sukur,birazdan hastaneye gidicem ins. :))

  • brnbrs  (02.06.16 10:54:50)
hadi gözünüz aydın :)

  • nrmnm  (02.06.16 19:29:43)
cok gecmis olsun tekrar, gozunuz aydin

  • oscar  (02.06.16 20:54:23)
gozunuz aydin, dun duyurunuzu gormus moral bozmamak icin yazmamistim. sizin icin ciddi bir mucize gerceklesmis, cok sevindirici bi haber

  • galandar kostumu  (03.06.16 01:06:25)
Evet dunde evine cikti cok sukur :)

Bundan sonra zor bir surec bekliyor,cok dikkatli olmasi gerekiyor ama cok sukur hayatta ve bizimle :)

@Galandar Doktorlarida ayni seyi soyluyorlar.
Mucize teyze diye bahsediyorlarmis :)

@Oscar ,nrmnm,kirilmis seyler,lola90 tesekkurler.
  • brnbrs  (08.06.16 19:44:37)