Tripsta.com boş yere paramı çekti, geri vermiyor nasıl alabilirim?!

Tripsta.com'dan boş yere çekilen paramı nasıl geri alırım?
Dün gün içerisinde bayramda gideceğim tatil için iki kişilik gidiş dönüş İstanbul - Dalaman uçuşlarına Skyscanner’da bakarken 780 TL olan seçeneği seçtim ve tripsta.com’a yönlendirildim. Bileti alma işlemlerini sırayla tamamlamaya başladım. Bu sırada ücret 795TL’ye yükseldi -Kabul çok makul bir fark. İşleme devam ettim. Son ekranda kredi kartı bilgilerimi girdim ve ödemeyi onayladım. Meğer o son ekran değilmiş. Beni hiçbir şekilde herhangi bir seçenek işaretlenmeden çıkamayacağım bir sayfaya yönlendirdi ve o sayfada ek ücretler yazıyordu. 650-700-900-880 TL bandında sırayla dizilmiş fiyatlar… 795 TL değerindeki biletim için benden 700-900 TL arası bir ek ücret istendi ve ben haliyle o ekranı kapattım. Hesabıma baktığımda 795TL çekilmişti ve uçak biletlerimi alamamıştım.

Hemen müşteri hizmetlerini aradım. Bileti alırken bir hata oluştuğunu söyleyip bana ‘kablolar arası böyle hatalar oluyor, bunlar teknolojik durumlar’ gibi bir açıklama yapıldı ve karşıma çıkan 800-900-700 TL’lik ek ücretler için de ‘bilet fiyatlarımız anlık olarak değişebiliyor, siz de buna denk gelmişsiniz ne büyük şanssızlık’ denildi. Ama ne hikmetse (!) ‘kablolar arası hatalar paramı çekerken değil biletimi verirken yaşandı ve benim 795 TL param gitti.

İade işlemi için tekrar aradığımda bu işlemin 10-15 gün kadar süreceğini söyledi bana ‘kablo’ açıklaması yapan aşırı bilgili kişi.

Kesinlikle güvenilmez, kesinlikle hizmet vermekten haberi olmayan ve kesinlikle dolandırıcı bir firmadır. Kendi sistem hatalarını ‘ŞANSSIZLIK’ olarak değerlendiren ve sistemlerinde hata olduğunu kabul etmeyen, bununla beraber yaşanılan müşteri memnuniyetsizliğini hiçbir şekilde toparlamak için uğraşmayan ‘Bizi aramanız hiçbir şeyi değiştirmez, bekleyip göreceksiniz’ diyen berbat firmadır. Başınıza dert almak istemiyorsanız uğramayın!

Şimdi durum buyken ben paramı geri alabilmek için ne yapmalıyım?

tutar provizyonda mı gözüküyor yoksa güncel dönem işlemlerine yansıdı mı? provizyondaysa bir kaç güne silinebilir. bekleyin. eğer güncel dönem işlemlerine yansıdıysa bankaya harcama itirazında bulunun (genellikle faksla oluyor)

  • mr.goodcat  (01.06.16 21:49:47)
zaten internetten yapılan o meblağda bir alışveriş için bankanın sms göndermesi lazım siz mi yaptını diye.

  • maxc  (02.06.16 08:54:01)