Bizim kedi komşunun arabasına düşmüş

Kendisi sıfır hasarla atlattı. Biz alt katın klimasına düştü oradan aşağı atladı sanmıştık. O yüzden arabaya pek bakmadık. Meğer arabaya düşmüş. Kardeşimin dediğine göre cam biraz kırılmış, kaporta az yamulmuş. Komşu bir şey söylemedi. Bizimkinin işi olduğunu anlamamıştır belki. Akşam konuşuruz. Bunu kasko mu yaptıracak? Bize düşen bir şey var mı?

kasko varsa yaptırabilir. ama yoksa tabi ki siz yaptıracaksınız

  • gokhan atestepe  (01.06.16 17:17:16)
ya kaportanın yamulacağı camın kırılacağı darbeyi kedi nasıl hasarsız atlattı :( emin misiniz sizden olduğuna.

  • freya  (01.06.16 17:25:39)
kaçıncı kattan nasıl düştü

  • yue  (01.06.16 17:26:39)
bence söyleme, kaskosu varsa yaptırsın geçsin.

  • azizakin  (01.06.16 17:27:20)
"tavan kedi düşmesinden boyalıdır"

Peki arabaya düştüğünü size kedi mi söyledi? Nasıl eminsiniz?
  • nedendir bilinmez  (01.06.16 17:35:35)
o araba feci değer kaybetti en az 5000 lira. kedi seven birine satması lazım artık adamın :)

  • anonymice  (01.06.16 17:37:55)
sorumluluk hissediyorsan konus. Siz sorumlu musunuz ben tam emin olamadim sonucta kedi kendi basina bir hayvan. ama simdi benzer olarak cocugunuz olsa camdan birsey atsa mesul olur musunuz diye dusundum. olursunuz gibi. arabanin ben olsam kaskodan yaptirmamaya calisirdim. uzun surede keseye zarar. sorumluluk duyuyorsan kaskosu var yaptirir diye dusunmen seni sorumluluktan kurtarmaz. adama zarar her turlu kaskodan yaptirsa bile.

  • oshamahue  (01.06.16 18:01:37)
@oshamahue

şimdi o kedi değil de köpek olsaydı, camdan düşmeseydi de gelip siz/çocuğunuzu/sevdiğiniz birini ısırsaydı ve aşıları yapılmadığı için hastalık bulaştırsaydı, bu sorunu köpekle mi halledecektiniz sahibiyle mi?

velhasıl, sizin evden düşen sizin kedinin verdiği hasar tabi ki size düşüyor. kaskosu yoktur belki, akşam konuşunca kararlaştırırsınız nasıl olacağını.
  • icim urperiyor  (01.06.16 18:27:13)
Söyledik yaptırın siz biz karşılarız diye. Onlar söylemedi, biz sabah kontrol ettik. Adam ne olduğunu anlamamış. Ön cam patlamış. Biraz kırık değilmiş yani. Kardeşim yanlış anlamış. Kedide problem yok. Cam patlayınca yumuşak geldi herhalde. Kolu sıyrılmış sadece. 4. Kattan düştü. Kaskodan bahsetmedik.

  • Lim5  (01.06.16 18:34:20)
Bir de sorumluluk bizde zaten orası kesin. Kaskodan yaptırırsa kasko bize iş çıkartır mı diye sormak istedim aslında. Biz öderiz siz halledin dediğimiz için sorun kalmadı.

  • Lim5  (01.06.16 18:37:11)
@icim urperiyor ben da zaten verdigim ornekle kendimi curutmustum :)

  • oshamahue  (01.06.16 19:58:42)
ne tatlı insanlar var, kendine dikkat et olur mu

  • Big bada bum bum  (01.06.16 21:38:28)