abd'de torrent kullanımı

ne durumda? geçmişte ceza falan yiyenleri duymuştum da, yani film falan indirebiliyorlar mı bizim gibi rahat rahat? yani illa ki kullananlar vardır da illa böyle vpn, vps, proxy falan ne varsa kullanıp öyle mi indiriyorlar yoksa bizdeki gibi en alt seviyede bile kullanım var mı?

Indiremiyorlar. Eyaletten eyalete dgismekle birlikte, Once ips tarafindan uyari mahiyetinde internetleri kesiliyor, xxxx adli dosyayi silin, sikinti cikarmayalim diyorlar. Silince ancak internet aciliyor, ilerleyen zamanlarda tekrar yaparsan kan alirlar.

Cozum seedbox
  • fakyoras  (01.06.16 16:34:39)
Normalde indirilmiyor, önce arıyorlar, dosyayı silmezsen kapına polis dayanıyor ama bir yolu var. Adını hatırlamıyorum ama zbigz.com gibi bir site vardı (buna benzer bir adı vardı). Oraya torrent dosyasını yüklediğinde ve download dediğinde, film rar dosyası olarak iniyor. Ona şimdilik bir şey yapmıyorlardı.

  • aychovsky  (01.06.16 16:40:43 ~ 16:42:25)
starbucks'a gittigimde indiriyordum ben. normalde uyarı gönderiyorlar bi kaç program önermişlerdi ama ben tirstigimdan kullanmamıştım.

  • allanpoe  (01.06.16 16:47:23)
Bir korku var ve bunun kaynagi yayinci sirketler. Yayinci sirketler torrentlerde kendi dosyalarini takip edip isp'leri gecen yillarda cok tartistigimiz sopa'yi dayanak gostererek sikistiriyor. Isp'ler de once uyariyor, sonra caydirici ceza kesiyor. Benim bildigim bu sekilde, yanlisim varsa biri duzeltsin.

  • f_d  (01.06.16 17:55:09)
soruna kaynak yapacagim. silindigini nasil anliyorlar? dosyanin seed yapilmasi saptaniyor, dosyanin kendisi degil diye biliyordum. dosyayi silmeden acilmiyor diyorsunuz ya, nasil anliyorlar? anneye anlatir gibi.

ek olarak @aychovskynin dedigi gibi seedr.cc, quicktorrent.io gibi siteler mevcut. en temizi. en güzeli.
  • wiillii  (01.06.16 17:57:03)
geçen amerikalı bir arkadaşıma sordum, cezaları artmış yemiyor dedi, önlemini alanlar var tabii. onun yerine netflix şifrelerini paylaşıyorlarmış.

  • ripolip  (01.06.16 18:07:04)
ayrıca HBO , Showtime gibi yayımcı şirketler daha çok pesinden düşüyor diye biliyorum

  • allanpoe  (01.06.16 18:09:23)
@wiii, anlayamazlar, kesin bir yontemi yok. ben silin muhabbetini bilmiyorum ancak muhtemelen pratikte torrentten kaldirin anlami tasiyordur. olayi daha cok baskiyla sindirmek olarak dusunuyorum. kapina sacma bir sebeple polis dayanmasi, bilgisayarina el koyabilmesi yeterince utanc verici ve ugrastirici oldugundan uyari gelince siliyorsundur diye tahmin ediyorum. ustelik cezalar da yuksek.

  • f_d  (01.06.16 18:10:54)