mobil uygulama yazmak

sıfırdan başlamak istiyorum, hiç bir şey bilmiyorum zaten bu konuyla ilgili.
bi kitabı eğitim seti falan varsa parası neyse veririm.

mobil uygulamaların türleri falan varsa ben android için program yazmak istiyorum. teşekkürler.

ingilizceye yeni başladım

İngilizce biliyor musun? Bilmiyorsan öğrenmeye başla, işine yarayacak.

Biliyorsan safaribooksonline.com , burada her şeyin KRALI var, aşağıdaki sitelerin bazılarının içerikleri de burada yayınlanır periyodik olarak.

Nereden öğreneyim dersen benim kaynaklarım şöyle:
-safaribooksonline
-aşağıdaki sitelerin bazıları
-Google'ı kullanıyorum
-Eğer GitHub'daki bir paketle çalışıyorsam sorun yaşadığımda GitHub'da çözülmüş/çözülmemiş sorun kısmına (issue) bakıyorum çünkü bu sorunu benden önce yaşamış birileri olabilir.
-Takıldığım yerde Stack Overflow'da soru soruyorum.
-YouTube'da ders, tutorial vb izliyorum
-Bazı bloglar var, onları takip ediyorum.
-Medium.com'da anahtar kelime bazlı arama yapıp bulduğum blog postlarını okuyorum.

Dökümantasyon her zaman için en iyi başlangıç noktasıdır, yarım yamalak olsa da terimleri öğrenmek için kullanılmalı. Elinde iki seçenek var, ya Java öğrenip native bir uygulama yapacaksın (hibrite göre hızlıdır ama tek platformda çalışır), ya da hibrit uygulama yazıp tüm platformlarda kullanacaksın (native uygulamaya göre yavaştır ama eskiden çok çok daha yavaştı, şimdiki fark bildiğim kadarıyla çok az, tercih edilebilir o yüzden).

Bu arada uygulamanı geliştirirken ve yayına almadan önce Google'ın kurallarına da göz at, işini kuralına uygun şekilde yapmazsan uygulaman marketten kaldırılabiliyor ve ömür boyu yasaklanabiliyorsun, bu konu çok önemli. Apple'da bu iş elle yapıldığı için itiraz şansın daha yüksek, çözüm yolu var ama Google her şeyi makineye bağladığı için derdini anlatacak birini bulman üç hafta sürebilir. Bazı geliştiriciler çok sıkıntı yaşıyor bu tür konularda, aman dikkat :))

Başka cevaplar da gelir mutlaka ama gelmezse akşama eklemeler yapacağım ben bu cevaba, bakarsın yine.

developer.android.com

Şimdi arayacak vaktim yok, önceki cevaplarıma bakarsan orada bol bol tavsiye vermiştim bazı arkadaşlara, akşama eklerim.

Biraz internet sitesi vereyim, kimisi ücretli, kimisi değil. Ayıklayamadım, komple kopyaladım yer imlerini. bazıları mobil uygulama geliştmeyle alakalı değil ama işine yarayabilir.

www.vidobu.com -> Türkçe

skilledup.com -> Kurs arama motoru
www.safaribooksonline.com
www.udemy.com
learnhow.narrativecard.com
www.codecademy.com
www.ted.com
www.eksiduyuru.com
www.codeschool.com
www.theodinproject.com
www.mindtools.com
www.marketmotive.com
www.creativelive.com
www.vtc.com
tutsplus.com
teamtreehouse.com
www.totaltraining.com
www.educator.com
library.killersites.com
www.lynda.com
www.canvas.net
02geek.com
www.infiniteskills.com
www.peachpit.com
www.quepublishing.com
www.evisors.com
www.mindedgeonline.com
www.grovo.com
www.openculture.com
integralcalc.pathwright.com
hbr.org
fora.tv
www.oreilly.com
www.creativeedge.com
www.cbtnuggets.com
alison.com
marketfy.com
fizzle.co
www.mediabistro.com
www.distilled.net
www.mindsy.com
www.hyperink.com
www.goskills.com
www.informit.com
ragantraining.com
www.wiziq.com
falconbury.co.uk
www.smashingmagazine.com
generalassemb.ly
utubersity.com
learntoprogram.tv
www.staffkit.com
www.simplilearn.com
udemy.knoji.com
kelbyone.com
www.futurelearn.com
frontendmasters.com
www.integralcalc.com
instaedu.com
www.learnstreet.com
codehs.com
www.ftpress.com
www.marketingprofsu.com
my.copyblogger.com
mixergy.com
www.growthhacker.tv
www.docstoc.com
www.incomediary.com
algorithmia.com
www.thegreatcourses.com
gettingsmart.com
www.openlearning.com
www.skilledup.com
www.killervideostore.com
tutsplus.com
www.yoobee.ac.nz
www.manning.com
www.packtpub.com
shop.smashingmagazine.com
benhunt.com
guides.co
www.apress.com
www.coursetalk.com
www.vodeclic.com
curiosity.com
curious.com
www.skillshare.com
leanpub.com
www.wrox.com
www.mailcharts.com
www.knowledgecity.com
www.universalclass.com
02skills.com
www.globalfinanceschool.com
www.copyblogger.com
www.brighttalk.com
www.netcomlearning.com
www.elearnuk.co.uk
stormwind.com
www.designcourse.com
tr.scribd.com
www.uie.com
www.experts-exchange.com
www.oysterbooks.com
www.abookapart.com
www.amanet.org
webmentor.org
www.ostraining.com
www.baserails.com
stuk.io
filtered.com
www.refactoru.com
onemonth.com
www.pluralsight.com
www.digitaltutors.com
www.chrisg.com
itunes.apple.com
www.webmentor.org
www.eduonix.com
www.edureka.co
ecorner.stanford.edu
egghead.io
uxtraining.com
hackdesign.org
anylrn.com
www.coursera.org
uxmastery.com
www.interaction-design.org
leanpub.com
www.igi-global.com
jream.com
learning.ly
openstaxcollege.org
couponfollow.com
www.bento.io
www.mooc-list.com
devdojo.com
ilovecoding.org
shop.sitepoint.com
100mba.net
www.affilorama.com
appendto.com
angelhack.com
www.pluralsight.com

Unutmadan...

Tebrik ederim, birçok insanın cesaret bile edemeyeceği bir şeyi yapmak için çaba gösteriyorsun. Yazılım geliştirme kolay bir alan değil ama çalışan insana da zor değil.

Bol şans.
  • hayirsiz  (30.05.16 19:15:11 ~ 19:53:08)
Hocam rica ediyorum silme duyuruyu mobildeyim yukarıdaki yazıyı şey edemiyorum eve geçince kopyalayayım

  • zoque  (30.05.16 19:27:30)