Midede gaz

Doktora görünmek ve detaylı inceleme lazım biliyorum ama acilinden ilaç önerisi almak için açtım soruyu.(doktora gitmeden kafasına göre ilaç kullananlardan insanım şu an). Midedeki aşırı gazdan kurtulmak için (hani şu kalbe filan vuran cinsten) bir ilaç önerebilir misiniz? Eczacının yönlendirmesine kalmak istemiyorum.

Eski sorularda tavsiye olarak simeticon içeren tablet vb şeyler denmiş, talcid diyen de var. Yeni ilaç çıkmıştır filan diye tekrardan soru açayım dedim

Ne alalım?

edit: Hasta ben değilim arkadaşlar, eczacıya da soracağım tabii ki ama bir ilaç şirketinde çalışıyorum, kimi eczacıların sırf satılmayan ilacı elden çıkarmak için sattığını bilirim o sebeple buradan tavsiye istedim.
Aç karnına olan bir gazmış bu arada, yediklerinden dolayı olmadığından maden suyu ne denli işe yarar bilemedim.

eczacının yönlendirmesi, buradaki bilgisiz insanların yönlendirmesinden çok daha mantıklı değil mi kaymak?

maden suyu iç.
  • devilred  (30.05.16 16:45:06)
yedikleriniz ve yasam tarzinizla ilgili seyler bunlar. karbonhidrati azaltin, biraz gunluk 30-40 dakika hafif egzersiz yapin gececektir.

  • ubi dubium ibi libertas  (30.05.16 16:48:21)
sakın maden suyu içmeyin, bu durumda çok yanlış bir hareket olur.

  • pisiklet  (30.05.16 16:50:17)
simdi cozulmesi gereken bir konu var. gaz mideden mi kaynaklaniyor yoksa bagirsaklardan mi? midedense yaninda eslik eden mide sikayetleri vardir. yanma, agza aci su gelmesi, mide agrisi, gogus agirisi, mide kazinmasi vs vs. yok siskinlik hissi ise mide masum, bagirsaklar s.o.s veriyor.

mide icin rennie veya gaviscon veya nexium tablet onerilebilir. direk gidip eczaneden alin bir sey olmaz. bagirsak icinse meteospasmyl onerebilirim. bunu da direk gidip alabilirsiniz ciddi yan etkisi olmaz. lakin beraberinde kabizlik varsa, oyle bir kac gundur buyuk tuvalete cikmadiysaniz once bi muayeneden gecmeyi tavsiye ederim.
  • fayfim  (30.05.16 16:55:27)
metsil genelde iyi geliyor bana gazım olduğunda.

  • inheritance  (30.05.16 17:04:32)
mide de normal zamanda gaz olması başka bir soruna işaret eder,rahatsız edecek kadar gaz normal zaman olmaz..ne alırsan al ötelemiş olacaksın problemi,hastaneye git iyi bir gastroenterolog la görüş.

onun dışında rezene iç..daha doğalı o...
  • skyonlife  (30.05.16 17:10:10)
Vay arkadaş gastroenterologla falan görüşme. Gaz için gideceğin ilk yer aile hekimi. Eğer o yeterli olmazsa dahiliyeye yönlendirir. O da yeterli gelmezse o zaman gastroenterolog görür. Midemde gaz var diye gastroenterologa gidersen mide kanseri olan halan gastroenterologla görüşmek istediğinde 5 ay sonraya randevu verirler.

  • fayfim  (30.05.16 17:18:14)