Thassos tatili

Merhaba.

Bu sene Eylül ayı başında Yunanistan-Thassos'da tatil yapmayı planlıyorduk. Bugün radyoda duyduğum bir bilgi endişelenmeme yol açtı. Türkiye'ye gelmeyen rus turistlerin bu seneki tatil adresi Yunanistan oluyormuş sanırım. Yunanistan genelinde, geçtiğimiz yıla oranla %500 fazla doluluk varmış. Bu sene Yunanistan'a tatile gideniniz veya oradan duyum alanınız oldu mu ? Aşırı kalabalık söz konusu mu ? Çok kalabalık olacaksa vazgeçeceğim çünkü. 4 kişiyiz zaten bir sürü vize masrafı yapacağız, bir de kafamızı dinleyemeyeceğimiz, restoranlarda sıra bekleyeceğimiz bir tatil istemiyoruz.

evet o oranı ben de duydum ve yalan olduğunu düşünmüyorum. geçen hafta arkadaşım selanikteydi ve yoğunluk bunu kanıtlar durumdaymış. istanbuldan daha kalabalıktı dedi.

  • sos fistik olsun mu  (30.05.16 10:09:31)
biraz once baska bir soruya yazmistim thassosu. 2 hafta once ordaydik ve kalabalik degildi ada. turistik yerler hep turk dolu. giolaya gittigimizda lagunun etrafinda 50 kisi varsa 50'si de turktu. bence sorun degil ama iyyy burda da mi turkler diyecekseniz gitmeyin. yollar mesela bombostu. restorantlar bos degil, sonucta adada o sirada 200 turist varsa yemek icin de asagi yukari ayni yerleri tercih ediyor. sezon daha acilmamisti aslinda. acilsa daha da cok mekan olacak alternativf.

  • jimicik  (30.05.16 10:20:10)