The New York Times Dergisinde ki Türkiye

15 gün önce görmüştüm bu haberi. Sizin görüşünüz nedir bu konuda ?
Habere göre 1920'lerde Ortadoğu sınırları bu şekilde olsaydı, kurtarılabilir miydi sorusu var. (Ek'te)
Gerçekten böyle bir hartia olsaydı Ortadoğu daha sakin bir yer olabilirdi diyebilir miyiz?
fikirleri merak ettim

Teşekkürler.

Bunun gibi 50 farklı harita daha çizelim yine farketmez. Bölgedeki insan profili aynı kaldığı sürece kavga gürültü de aynı şekilde devam edecek..

  • nrmnm  (27.05.16 12:20:38)
o yazının sonuç kısmında değişen bir şey olmayacaktı hatta daha büyük bir sıkıntı olabilirdi şeklinde bir yargı var.

Fakat biz Arap dünyası gibi değiliz, sınırlarımızı İngiltere değil biz belirledik o yüzden geçersiz bir argüman.

Ancak öyle bir harita en çok kürtlere zarar verirdi. Denize sınırı olmayan doğal veya tarımsal kaynağı olmayan dandikbir orta afrika cumhuriyeti kıvamında bir ülke olurlardı, afganistan filan gibi
  • KaraSakall  (27.05.16 12:26:58)
Turkiye'ye kalan kisim komple AKP secmeni. Ben boyle bir sey istemezdim. Belki Izmirli olsaydim isterdim, Izmir Kibris gibi bir yer olurdu AKP'liler pek karismazdi benim yasam bicimime ozel yasamima...

  • Traveller  (27.05.16 12:33:19)
Eğer Türkiye'de olmayan kısımda yaşayacaksam çok güzel olurdu.
Ortadoğuya barış getirir miydi ? Hayır. Ama Türkiye'nin içinde olmayan kısımları hem insani gelişmişlik hem de ekonomik kalkınma bakımından şuankinden 10 kat daha iyi olurdu.

  • Nox  (27.05.16 12:35:36)