Monitör arızası fiyat tahmini

Tanıdık bir yere baktırdık tamir olmaz, anakart arızalı dediler. Bunu servisine ya da monitör tamiri yapan bir yere vermeye değer mi? Yapılabilir mi? Tamir ücreti konusunda tahmininiz var mı?
Marka Acer

buna görmeden cevap vermek zor, monitörün anakart üzerindeki pin girişi yamulmuş olabilir mesela, tamir edileceğini zannediyorum ama nereye gidersen git 5 lira bile etmeyen bir işe 50 lira fiyat biçecekler benden söylemesi.az buçuk bu işlerden anlayan bir yakının varsa bi ona götür derim.gerçi olsaydı buraya yazmazdın de mi?neyse...

  • mungojerry  (26.05.16 16:59:13)
anakart arızalı da nasıl arızalı? nolunca arızalı oldu?

ben amiyane bi cevap vereyim, monitör ve tv'lerde genelde pahalı olan kısım paneldir. sizin monitör tutulan bi model ise, bi yerlerde (sahibinden.com vs.) mutlaka paneli kırık şekilde olanı ve çıkma anakartı satanı bulunur diye tahmin ediyorum. eğer tutulan bir model değilse aynı şekilde siz sadece paneli satışa çıkarabilirsiniz, belki paneli kırılan biri satın alır ve zararın bir kısmı karşılanır.
  • icim urperiyor  (26.05.16 17:00:04)
monitör ilk seferde açılıyor aradan bir dk falan geçince restart atmaya başlıyor. kendi kendine 2-3 denemeden sonra hiç açılmıyor. kısaca derdi buydu.

  • lazpalle  (26.05.16 17:12:07)
Acer marka monitör için tamir ile uğraşmak ne kadar verimli bilmiyorum, ama söylendiği gibi 5 liralık parçaya 50 100 lira para alınacak ve ne kadar düzgün yapılacağı belli olmayan bir iş ile uğraşmaktansa 150 200 TL'ye yeni monitör almak daha mantıklı gibi gözüküyor.

  • polifonik osuruk  (27.05.16 10:31:39)