Kendinizi vergi dilimine gore nasil ayarliyorsunuz?

merhaba,

malumunuz dünyanın genelinde olduğu gibi ülkemizde de vergi dilimi olayı mevcut. geçen sene hem 6 ay calistigim icin hem de maasimdan dolayi hissetmemiştim ama bu sene ocak-aralık maaşları arasında neredeyse bin lira fark oluyor.

birkaç aydır her ay x lira kenara koyuyorum ama maaş azaldıkça bunu yapmak zorlaşıyor, bu aydan sonra daha da zorlaşacak. ocak şubat mis gibi giderken vergi arttıkça gelen kara kışta ne yapıyorsunuz? harcamalarınızı / birikimlerinizi nasıl düzenliyorsunuz?

net maaş aldığım için ayrıca bir şey yapmama gerek kalmıyor.

  • inheritance  (26.05.16 13:36:02 ~ 13:36:15)
Net maas+1

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (26.05.16 14:27:20)
verginin çalışanla ilgisi nedir? sen net maaş alırsın.

  • gokhan atestepe  (26.05.16 17:11:48)
@gökhan kim demiş öyle olduğunu? :)

çevremde net maaş alan çok çok az kişi var, geneli brüt üzerinden anlaşıyor şirketlerle, bu da sene sonuna doğru daha fazla vergi demek.
  • fakyoras  (26.05.16 17:23:30)
Ben zam döneminden sonra aylık olarak net elime geçecek miktarı hesaplatıyorum.Maaşım Kasım-Aralık gibi hangi rakama düşecekse yıl boyunca o rakamı alıyormuşum gibi düşünüp ona göre ayarlıyorum kendimi.En azından sürpriz olmuyor.

  • turkuaz  (26.05.16 17:26:29)