inşaat mühendisi ya da mimar birileri var mıdır?

tam olarak hanginizin alanı oluyor bilemediğim için artık hayırlısı.

evin bahçesine görseldeki gibi bir masa yapmak istiyorum çimento kullanarak. ayaklarını tam olarak böyle yapmam diye tahmin ediyorum. yerden yükseklik 70cm olacak. masayı da 120x30cm gibi düşünüyorum.

çimentoyu nasıl hazırlayacağımı, kalıp olayını falan çözdüm aşağı yukarı ama buna nasıl bi demir kullanmak lazım onu bilemedim. inşaat demiri kullan dedi sorduğum 1-2 nalbur ama bana çok az bir miktar lazım demir de toptan satılıyormuş hep. çelik hasır olabilir dediler ama o da nedir bilemedim.

bi yol gösterirseniz valla çok mutlu olurum. :)

görsel: www.markstaar.com

Yakınlarda bir inşaat varsa işçilere ver parasını, al iki tane nervürlü demir. Hatta biraz daha para vererek bükme işlemini de yaptırabilirsin. Bence asıl sorun geometrinin verimsiz oluşu ve ağırlık sebebiyle taşınamayacak oluşu.

  • dissendium  (23.05.16 23:46:32 ~ 23:47:11)
hasır çelik bulabiliyorsan onlardan alabilirsin. böyle bişey:

www.google.com

tabi istediğin miktarda bulabilir misin bilmiyorum.

ayrıca civardaki bir şantiyeye gidip zayi demir isteyebilirsin. 8'lik ya da 10'luk demirlerden mutlaka 1-2 m uzunluğunda zayi parçaları vardır. demircinin de cebine 3-5 bişey sıkıştırırsın.
  • bellbane  (24.05.16 00:17:41 ~ 00:20:33)
zaten inşaat mühendisliği bunu tasarlamak için oluşturuldu. insanın kendini değerli hissetmesi güzel tabi de, inşaat mühendisi nedir ya mimar demişsin bide

  • gokhan atestepe  (24.05.16 00:52:27 ~ 00:52:45)
bunu sanat için veya belediyeye umumi masa olarak yapmayacaksanız, betondan yapmak meşakatli hakikaten. ağırlığını hesaba katın oradan oraya taşıyamayaksınız artı kışın falan da oturulmaz soğuktan.
normal şartlar altında mimarın kalıpların geometrisini çizmesi gerekiyor. ayaklar için, masa için, banklar için bir kalıp. kalıpları ahşaptan yapacaksınız herhalde.
daha sonra inşaat mühendisinin donatı planını çizmesi gerekiyor. ayakların formuba bakılırsa az biraz da statik. kolaylaştırmak için 45 derece bükümlü bir ayak tasarlayabilirsiniz.
önce ayakları donatı dışarıda kalacak sekilde dökecekseniz, ikinci bir adımda masanın donatılarıyla ayaklar bağlanıp masa dökülecek bence.
demirlerin uzunluğunu, bükülme açılarını falan hesaplayıp bir inşaata gidip rica etmesi en mantıklısı profesyonel değilseniz.
  • maq  (24.05.16 01:05:10)
Bu yolladığın precast bir ürün, sen evde bir şekilde kalıbı kurdun, demirleri eğip bağladın üstüne de çimento su ve agregayı karıştırıp harcı döktün diyelim :D iğrenç olacaktır pütürlü pütürlü. Sonra napacaksın helikopter mi alacaksın pürüzsüzleştirmek için. Özetle yapamazsın.

  • ekaterina  (24.05.16 02:34:49)
bunlarla endustriyel tasarimcilar ugrasir bunu ogren bir.
ahsaptan yap gec iki.

  • groove  (24.05.16 02:58:59)