Binali Yildirim'in esine dair yapilan yorumlar

sosyal medya ve eksisozluk'te kadina demedigini birakmadilar lan. sucu da, oglunun kumarci, esinin hirsiz kendisinin de cirkin olmasiymis.

ornek:

twitter.com

kadini tanimam etmem, belki seytanin ta kendisidir ama boyle olsa bile seytan oldugu icin elestirseler daha dogru olmaz mi? bu yapilan saldirilar yanlis degil mi, siz de elestiren/saldiranlardansaniz, bunu neden yapiyorsunuz?

Adamlar ülkenin yarısını zimmetlerine geçirip kulak arkamıza kadar siliyor abi, bırak da biraz yanlış da biz yapalım.

  • doxanikee  (20.05.16 00:25:59)
bu amca benim babamın bakanı, eşini uzaktan tanıyoruz. kendisini de.
kendi görüşüm: aslında daha doğal buluyorum ben orası ayrı ama temsil kabiliyeti korkunç olacak gerçekten.
kadının öğretmen olmasına rağmen gerçekten köylü kafasında bir kadın olduğunu kurumların jet-set dedikodularından duyuyoruz :P ancak çirkinlik üzerinden yüklenmek kadından daha çirkin.
etrafım AKPli bürokrat karısı dolu. sonradan görme, tüketim manyağı, küfürbaz, havalı tiplerden olacağına -ki bunlardan inanılmaz çok var- böylesi olsun.ehveni şer.
eş ve çocuğundan bağımsız söylüyorum bunu.
  • niye ama  (20.05.16 00:30:45)
buna yapmıyoruz, tanımıyoruz çünkü şimdi. ama emine erdoğan'ın, sümeyye'nin filan dışı kadar içi de çirkin, onlara müstahak.

  • devilred  (20.05.16 00:33:15)
Yapilanlari dogru bulmuyorum cok terbiyesizce. Ancak memleketin ahlak duzeyini dusununce yadirganacak bir durum teskil etmiyor. Asil mesele kendimizi cok gelismis bir toplum olarak gormekte. Kabul edelim; agalar, hanimlar. Bizler; ziyadesiyle ikiyuzlu, kindar, bencil, cahil, bağnaz, vurdumduymaz, umursamaz, ahlaksiz, hirsiz, mutecaviz insanlariz. Biz bizi biliriz. Kimseye, hicbir gruba karsi bir saldiri degil bu dediklerim. Malumun ilami.

  • allah yazdiysa bozsun  (20.05.16 00:34:09)
> bu amca benim babamın bakanı,

babanizin bakani derken? arkadasi mi demek istediniz acaba?
  • scars dont fade  (20.05.16 00:34:23 ~ 00:42:35)
çirkin , eğitimsiz napalım först leydi oldu diye çirkinliğini ve eğitimsizliğini söylemeyelim mi ? Bi de o sıfatla Türkiye'yi temsil edecek asfhastdgfghfhajsd aklıma geldikçe gülüyorum :D

  • Nox  (20.05.16 00:48:02)
yok ulaştırma bakanlığında çalışıyor babam -üst dereceli değil ve fakat
1) kurumun başkanı bakanın teyzesinin oğlu, sülalesi burada
2) babam hem idari hem teknik okulunu okuyup 30+ senedir bu işte çalışıyor, işi bilen bir kişi olduğu için mecburen sık sık karşılaşıyorlar.
3) bir de ankarada devlet kurumlarında çalışınca böyle şeyler oluyor. lojmanda özel kalemi karşınızda oturuyor. kurumun yemeğinde masanızda oluyor zart zurt
  • niye ama  (20.05.16 00:56:12)
Guzellik cirkinlik tartismasi kisisel alana cirkin bir saldiri olmakla birlikte kendisinin Turkiye'nin kadinlarini temsil edecek imaj, bakim, altyapi ve birikime sahip olmadigi acik. Dunyayi gezip Turkiye'nin en az yarisini temsil edecek kisinin imaji ve durusu kisisel bir konu degil.

  • f_d  (20.05.16 00:59:35)
bizdeki muhalefetin çapı bu... adamlar tipten eleştiriyorlar. dünyanın en ahmakça işi...

  • gotic  (20.05.16 01:05:10)
chp'li teyzelerin saç boyalarına, fönlerine nasıl yorum yapılıyorsa bunda da aynı kafa iş başında. tek fark, bu tarafın daima mağdur ayağına yatması. göz önünde isen, bununla yaşamak zorundasın. saçın da başında, ayakkabın da, her şeyin de laf konusu olur.

  • rosencruz  (20.05.16 01:07:29)
şimdi anlatmaya çalışayım;

aslında s.erdoğana yapılan ayıpken (evet nasıl bir insan olursa olsun), s.yıldırım'ın görünüşü ile igili yapılan yorumlar/ eleştiriler tamamen doğrudur. haydaa o nasıl oldu şimdi?
şöyle ki; s.erdoğan geri planda bulunan bir danışmanken s.yıldırım doğrudan ülkenin, eşiyle birlikte, 1 numaralı temsilcisi.

durum böyleyken, insanların kendilerini temsil edecek olan kişilerin sadece siyasetini değil; eğitimini ve doğrudan fiziksel görünüşünü/ duruşunu eleştirme hakkına sahiptir.

edit: ne eleştiren/ saldıran gruptayım ne de diğer grupta. beni ilgilendirmiyor türkiye'nin başında kimlerin olduğu, sadece durum değerlendirmesi yaptım.
  • air  (20.05.16 01:17:21 ~ 03:15:31)
direkt bir insanın dış görünüşüne karşı yapılan yorumlar elbette çirkin ve seviyesiz . ve bu zekada kendini ortamlarda ispat etmeye çalışan bir sürü gerizekalı var sosyal medyada. doğrudan hakaret boyutunda laflarla mükemmel bir katkıları oluyor gündeme sahiden(!) hele ki şu linkini verdiğin arkadaş harbiden , neyse bir şey derdim de..

bir yandan da insan ülkenin ileri gelen kadınlarının daha asil duruşlu insanlar olmasını bekliyor. bu tip, güzellik vs ile değil; asaletle ilgili. Örneğin çok tanımasam da Semra Sezer bu asalete bir örnektir. bence şöyle bir bakınca en asili ise Emel Korutürk'tür.
  • arkburak  (20.05.16 07:23:00)
@animalman Hass.. Davutoğlu'nun surat ifadesiyle , sürekli gülmesiyle falan dalga geçiyorduk ama en azından kendi de eşi de eğitimli Türkiye'yi temsil edebilecek kapasiteye sahipti. Bu kadın ve eşi bu tip ve bu kültür seviyesi ile Türkiye'yi temsil edemez. Eleştirilen bu.

  • Nox  (20.05.16 08:18:03)
ORtada bir iftira yoksa elestirmekte bir sakinca yok bence. Oglu kumarbaz ise oglu elestirilebilir gayet.
Kadinin cirkinligiyle ilgili yapilan elestriler - hos olmasa da - eglence amacli oldugu icin cok da onemli degil yine bence.

  • stavro  (20.05.16 08:35:31)
Kim olursa olsun, yapılan çok ayıp bence, 18 yaşını geçmiş birinin yapması çok yakışıksız ve çok seviyesizce. Binali Yıldırım'ı günahım kadar sevmem; hadi olsun, can düşmanım bile olsun; yanlışı başka bir yanlışla örtmeye çalışmanın anlamı yok. Bel altı mizaha sempati duymuyorum. Dünya güzeli veya aydını olsaydı da beni temsil etmesini istemezdim; şu anda da beni temsil etmiyor ama bel altı vurmak gerçekten çok ayıp, çok çirkin.

Az önce Facebook'ta şöyle bir şey okudum. "Yetmez ama evet" diyeceğim bir şey:

"Bir kadın başı açık olabilir, başı kapalı olabilir... Size ne? Bir kadın zayıf olabilir, kilolu olabilir... Size ne? Bir kadın sizin estetik anlayışınıza göre iyi giyinmeyi bilebilir, bilmeye de bilir... Size ne? Bir kadın üniversite diplomalı da olabilir, hiç okula gitmemiş de olabilir... Size ne?

Evet Binali Yıldırım'ın eşinden bahsediyorum. Birileri içinde barındırdığı nefreti kadınlar üzerinden dile getirmeye bayılıyor. "Türk kadınını böyle mi temsil edecek?", "First Lady (bu konuda da kafalar karışmış) derken, yani ilk insan anlamında mı?" türünden iğrenç ifadeler. Hem iktidarın, hem iktidardakilerin eleştirilebilecek onlarca şeyi varken; işin en kolayına kaçıp hakaretler savurmak, küçümsemek, yargılamak, asmak, kesmek... Ve bunu bir kadın üzerinden yapmak!

Sizin iğrenç mantığınızla gidersek mesela Cizre'de tanıdığım ve görünüş itibariyle birçok bakımdan benzeşen kadınlar da temsil edemez bizi! Ya da Yırca direnişindeki seksen küsur yaşındaki Emine Teyze de... Ya da Lice dağlarında tanıştığım Barış Anneleri de... Hayır alakasız benzetmeler olmadı bunlar. Alakasız olan içindeki nefreti bu şekilde kusanlar. Onların bu dünyayla, bu ülkeyle ilişkileri asıl "alakasız" olan..."

Burada sadece kadın üzerinden gidildiği için bana çok eksik geliyor, erkek kısmını da katmak istiyorum buna.
  • aychovsky  (20.05.16 09:08:23 ~ 09:33:18)
ben de seçilen başbakan dan memnun değilim ama eşine çirkin yorumlar yapmam. ama şöyle de bir gerçek var ki; gönül isterdi ki şöyle 3-4 dil bilen bir başbakanımız ve en az onun kadar donanımli bir eşi olsun. neyse profil olarak gerçekten düşük olacak ama umarım iyi işler yaparlar.

Davutoğlu kadar bilgili asla olamaz ama ne yazık ki.
  • hakim oynayin dedi  (20.05.16 09:17:39)
@animalman, sarı saçlı, mavi gözlü, yakışıklı bir adamın tipiyle niye dalga geçelim? biz manyak mıyız?:)

soruya gelecek olursak, tip ile dalga geçilmesini ben de yanlış buluyorum. ama bu kadın şimdi bütün dünyada türk kadınlarını temsil edecek. modern, güzel, zarif görünümlü bir kadın olmasını tercih ederdim tabii. dış görünüş önemli değil demeyin, kendisi dış görünüşün ve tarzın gayet önemli olduğu bir pozisyonda bulunuyor. tabii ki eleştirilecek (hakarete varmadan). first lady kendisi değil de, ne bileyim banu alkan tarzı bir kadın olsa yine eleştirirdim. misal sare davutoğlu gayet iyiydi.
kendisi biraz kilo verse ve başarılı bir stil danışmanı ile çalışsa daha iyi olur diye düşünüyorum.
  • peggy  (20.05.16 09:35:09)
biz dış görünüşe göre , güzelliğe çirkinliğe göre yargılamayı çok seviyoruz bilmiyor musun? kültürel yozlaşmanın, geri kalmışlığın bir göstergesi daha. adamın bu hali evinde de bu tarz muhabbetler yapıldığına, çocukluğundan ergenliğine kadar yetiştirilemediğine karine.

  • cabiday  (20.05.16 09:56:23)
Ülkenin solunun sağından farkı yok. Kezbaniyet iliklerimize işlemiş.

Bu kadının tipiyle dalga geçmek, belli bir kesim tarafından, özellikle sanal mecrada "beğeni" kazanmanın oldukça kolay bir yolu şu anda. Muhalif kesimin de en büyük batağı sanal saygınlık bağımlılığı zaten.
  • arnold schwarzeneger  (20.05.16 10:05:08)