resim yapmak

merhabalar. resim yapmak istiyorum, ama öyle bir yeri çizerek, yeteneğe bağlı değil. kendi şekillerimle kendi renklerimle yapmak istiyorum. sonra belki bunları hediye ederim, satabilirim. siz olsanız ne düşünürdünüz? nedense portre vb yetenek isteyen şeyleri çizemeyenler resim yapmamalı gibi bir düşüncem var.

bir de ankaralılar, tuval boya fırça gibi malzemeleri bulabileceğim, birden fazla dükkandan fiyat alabileceğim yer neresidir? bir de daktiloma şerit almalıyım. bilenler onu da şey ettiriversin. şimdiden teşekkür ederim.

resim diyince akla direk hiperrealist çizimlerin gelmesi açıkcası çokta mantıklı değil, bir insan pek ala hayal ettiği şeyi sürreal veya kübik te çalışabilir. Ama unutulmaması gereken bu çalışmaların öncüleri aynı zamanda hiperralist çalışmalarda yapabiliyorlardı.

Kim bilir belki sizin de yapacağınız şeye yeteneğiniz vardır ek olarak resim çizmeyi saf yetenek olarakta görmemek lazım insan gerekli eğitimi alır ve ciddi çalışırsa gayette müthiş işler yapabilir bunun bir çok örneğini gördüm hem de çöp adam bile çizemem diyen insanlardı :)
  • Bravefart  (18.05.16 23:07:25)
@bravefart, evet tam olarak bunu demek istiyorum. benim 'hiperralist' çalışmalar yapamayacak olmam beni olumsuz etkiler mi? sonradan öğrensem mesela :D olur mu ki öyle.

  • who cares wins  (18.05.16 23:10:09)
hiperrealist çalışmalar istiyorsan direkt fotoğraf makinesi kullan, bilgisayar programları vs kullan resme ne gerek var? eskiden olsa tamam, bence asıl önemli olan kendine has bir tarz yaratmak. "kendi renklerim ve şekillerim" diyorsun ya onun üzerinde yoğunlaş.

  • dedi ve gitti  (18.05.16 23:29:52)
şu "şey" geçen yıl 200 milyon dolara satın alındı, bu kadar düşünmene gerek yok gerçekten yardır kafana göre www.thetimes.co.uk

(bkz: jackson pollock)
  • celeron 300a  (19.05.16 04:45:11 ~ 04:49:44)