geceyi sever misiniz?

Sessiz, sakin, yalnız, ürkütücü ve kötülük dolu. Ay, yıldızlar, şehrin ışıkları, gün doğumu ve gün batımı.

Sever misiniz, neden seversiniz, neden sevmezsiniz?

www.youtube.com

seviyorum...nedensiz
  • gkhT  (17.05.16 23:40:15)
Ben seviyorum. Geceleri daha rahat hareket ediyorum. Gündüzün karışıklığının aksine gecenin dinginliği iyi geliyor.

  • otonom  (17.05.16 23:40:51)
ruh halime göre değişir. bazı günler/dönemler çok severim. bazılarında ise korkutur, bunaltır, yalnız hissettirir.

  • der meister  (17.05.16 23:41:10)
Bayılırım, bayılırım, çok severim <3 Hele bi de yağmur yağıyorsa tadından yenmez :)

Karanlık ve sessizlik hoşuma gidiyor. Günün yorucu hareketliliğinden, sosyalliğinden sonra gece salt insana ayrılmış bir vakit gibi. Mutsuz olduğumda, kötü bir gün geçirdiğimde ya da hasta olduğum günlerde gece gelsin diye beklerim hep. Daha rahat hissederim kendimi.
  • buff  (17.05.16 23:41:18 ~ 23:42:03)
güneş enerjisiyle çalışan bir insan olarak gündüzü, güneşli gökyüzünü çok çok daha fazla seviyorum.

  • devilred  (17.05.16 23:41:21)
gece karanlık, gece hüzün dol... ahfadjjasd kafan mı güzel aq dünya sana güzel :)

  • bigbadabum  (17.05.16 23:43:26)
Seviyorum çünkü Ay'ın güzelliğine bayılıyorum.

  • neferkitty  (17.05.16 23:43:37)
Gunduzleri sevmedigim kesin de, gece konusunda kararsizim. Bir seyler yapmak icin gece pek verimli olmuyor mesela benim icin. Ders calismak icin ornegin. Ama kendimi dinleyebilmek, keyif alabilmek icin geceyi seviyorum. Gece ruh halime ve kisiligime daha uygun sanirim.

  • yuzır  (17.05.16 23:45:41 ~ 23:46:15)
çok severim ve yaptığım her işten müthiş verim alıyorum. lakin geceye olan sevgim yüzünden geç uyuyup gündüzü heba ettiğim için de sıkıntıdayım. iki ucu kakalı değnek. :p

  • kemence  (17.05.16 23:48:30)
geceye övgü

  • freebird5406_2  (17.05.16 23:50:06)
Gunduzu severim. Geceyi o kadar sevmem. Cunku sakin ve tenha. Kimse yok, herkes evinde, uykuda. Dukkanlar kapali, caddeler falan da bos. Sevmem ben hareketsizligi, sikilirim.
Gunduz hem isik var, hem de hayat var.
Gel gor ki geceleri uykum gelmiyor kolay kolay, saat gectikce uykum aciliyor. Bir de gunduz kafamin basmadigi seylere gece basiyor bazen, daha rahat calisiyor kafam. Gunduz herhangi bir saat simdi yatip uyuyacaksin deseler derhal bunu yapabilirim ama gece haydi simdi yat uyu desen uyuyamam ha deyince. Hava karardiktan sonra uyumak kolay is degil benim icin.
Bu nasil bir tezatliktir..
  • stavro  (17.05.16 23:53:09)
24 saat gece olsa gündüzü aramam desem yeridir. zaten kış aylarında bazen güneç görmeden haftalar geöiriyorum uyku düzenimden dolayı.

neden mi seviyorum geceyi çünkü tüm pisliklerin üzerini kapatıyor. iğrenç bir çöplük düşün gündüzleri bakmaya tahamül edemezsin ama geceleri yok olur orası.
  • kuzey li  (17.05.16 23:53:59)
seeverim, tükenmez dertlere düşürdüler beni. sessiz olduu için.

yarın iş var yaa
  • abyuksuet  (17.05.16 23:55:41)
çocukken yaz gecelerinde sabaha kadar çizgi roman ve ansiklopedi okumayı çok severdim, sonradan sabahlamak alışkanlık oldu. bir de bu var ==> fakfukfon.wordpress.com

  • ukde  (17.05.16 23:56:50 ~ 23:57:15)
uyumayı sevdiğim için severim. gece demek uyku demek benim için. en geç 00.30 dedi mi uyurum. tavuğum,evet.

  • matilda  (17.05.16 23:59:54)
sevmek de laf mı!? bütün günü gecenin hayaliyle geçiririm. gün boyu çevrem saçma sapan insanlarla çevrili olur, malum iş ortamı. bir an önce akşam olsun evime gideyim kendimle başbaşa kalayım isterim. gece müthiş bir arkadaştır. dinlendirir, tedavi eder, teskin eder, uyutur. düşündüm de arkadaştan çok daha fazlasıdır.

  • köstebek kurabiye  (18.05.16 00:06:13)
der meister +1000

şu an mesela geceyi sevdiğim dönemden, beni bunalttığı döneme geçiş içerisindeyim. uyku düzenim de yavaş yavaş sabaha doğru kayıyor, hayırlısı.
  • equine  (18.05.16 00:08:54)
Bazen seviyorum, bazen sevmiyorum.

  • damdanakan  (18.05.16 00:14:38)
çok severim. film izlemek için en keyifli vakit bence.

  • muslugubozukhayrat  (18.05.16 00:14:54)
Geceyi ayrı, gündüzü ayrı seviyorum. İkisinden birini seçemiyorum, ama havanın her türlü açık olması şartıyla; açık hava kazanır. Gerçekten gecenin yeri ayrı, gündüzün yeri ayrı. El ayak çekildikten sonra o sessizlikte kalmak çok fena huzur veriyor, çok canlı hissediyorum. Her nefesimi hissediyorum, sanki gözlerimi kapatsam zamanı tutabilecekmişim gibi oluyor. Karanlığı ayrı, güneş doğarkenki kısmı ayrı güzel. Gerçi ben gündüzün cayır cayır güneş oluşuna da ayrı bayılıyorum. Sertab Erener'in şarkısındaki gibi güneşin içime damlamasını da çok seviyorum. Ama ikisinden de daha çok sevdiğim bir şey var: uyku. O yüzden gecenin çoğunu kaçırıyorum, yıllardır güneş doğuşu görmedim.

  • aychovsky  (18.05.16 00:21:01 ~ 00:22:53)
buff +1
o yağmurda balkonda sigara içmek müthiş keyifli. gecenin sessizliği de çok güzel. ışık kirliliği olmasa da biraz yıldız görseydik o zaman aşırı severdim geceyi.

  • cekilmis gayfe  (18.05.16 00:25:25)
Sırf güneş olmadığı için bile sevebilirim. Gece de beni seviyordu bir ara. Bence hala seviyor da ama görünüşe göre nefret ediyor benden.

  • ron dennis  (18.05.16 00:29:58)
geceye bayılırım.
gündüzünde yeri ayrı ama bir gece değil.

insanları, trafiği ve gündelik hayatta beni yoran çoğu şeyi barındırmadığı için gecelere bayılırım. gece yürüyüşü gibisi yok benim için... sıcak günlerde gecenin serin oluşu cabası...

ürkütücü, tehlikeli ve kötülük dolu bakış açısına da pek katılmıyorum.
gece sana zarar verecek tipler gündüzleri de sokakta ve bu memlekette gündüzleri de suç işleniyor, yalnızca geceleri farkındalık arttığı için tehlikenin nereden gelebileceğini daha belirgin şekilde hissetmekle alakalı bir şey.
  • qxgviper  (18.05.16 00:36:41)
youtu.be
gecenin sessizliğinde şöyle bir ilahi dinlemek inanılmaz rahatlatıyor.

  • cekilmis gayfe  (18.05.16 00:41:23)
Gün doğumundan önceki saatleri seviyorum.

  • arnold schwarzeneger  (18.05.16 11:04:29)