sinir oldum

bir arkadaşım var kendi problemlerini sürekli bana yansıtıyor.

parmakları kısa, parmaklarını hiç sevmiyor. bana niye parmakların çok kısa yaaa falan diyor. (benim parmaklarım ne kısa ne uzun, orta.)

yeni bir ortama giriyoruz, kendisi gerginken bana "niye gerginsin yaaaa, sakin oll" diyor.

bugün benim onu çağırdığım bir arkadaş ortamında "neden kimse seni sevmiyo yaa, seni hep dışlıyorlar" diyince bende ip koptu. kimsenin beni dışladığı yok, dışlasalar benim haberim olurdu değil mi?

kendi özgüvensizliğini benim üzerimden gideriyor kısaca. benim de güvensizliklerim var ama bugün "acaba dışlanıyor muyum" diye düşündüm ciddi ciddi.

bu arkadaşa nasıl davranmalıyım, ne söylemeliyim? laftan da pek anlamıyor.

kafa göz dalın bence.

  • kurnaz  (17.05.16 22:27:50)
Buna psikolojide ''yansıtma'' deniliyor. Kişi kendi yetersizliklerini başkasına yansıtıyor ve onda varmış gibi suçluyor. Ne yapılır bilmiyorum ama.

  • neferkitty  (17.05.16 22:28:54)
Yol ver

  • nucleon  (17.05.16 22:29:09)
ipleri kopar. ugraşmaya değmez böyle insanlarla.

  • all girls dream  (17.05.16 22:29:21)
arkadaşa bence güle güle deme zamanı gelmiş

  • allezz  (17.05.16 22:29:29)
Çok dengesiz tanıdım ama bu biraz değişikmiş. Bence mümkün olmadıkça kendisiyle muhatap olmamaya çalışın. Aramayın, sormayın. O arayıp sorarsa geçiştirin vs. Arkadaşlığınızı yavaş yavaş bitirin.

  • superyetenekliajan  (17.05.16 22:30:49)
çekilmez yol ver gitsin.

  • kuzey li  (17.05.16 22:33:07)
Gecimsizler diye bir kitap vardi yazarini hatirlamiyorum ama boyle mallarla ve buna benzer digerleriyle basetmenin yollarini anlatiyordu.

  • curukturpkokusu  (17.05.16 22:52:15)
gönder gitsin. hayat böyle insanlara tahammül etmek için gerçekten çok kısa.

  • köstebek kurabiye  (17.05.16 23:23:12)
eğer arkadaşını seviyor ve bundan onu kurtarmak istiyorsan yüzüne yüzüne söylemeli biraz canını acıtmalısın zannımca...

  • gkhT  (17.05.16 23:34:32)
Sıkı sıkı sarıl.

  • arnold schwarzeneger  (18.05.16 11:09:58)
Aynı bu anlattığın gibi bir arkadaşım vardı. "Ya öyle demek istememiştir, boşver arkadaş kolay bulunmuyor vs." dedikçe tepeme çıktı. En sonunda facebook, messenger, telefon vs. heryerden silip engellemiştim hiçbir açıklama yapmadan. Böyle insanlara maruz kalmanın sonu iyi değil. Çıkarın gitsin hayatınızdan. Laf anlatmaya falan da çalışmayın, anlamaz büyük ihtimalle.

Acımayın :D
  • chitosan  (18.05.16 12:15:36)