Öğrenciyim. Yazın nasıl para kazanabilirim?

Her türlü öneriye açığım. Pc başında olur, tezgah açma olur, el işi olur.
Yani öyle çok bi beklentim de yok. İş fazla olmazsa aylık 500 de olur. İş ağır olursa aylık 1000 de olur. Para beğenmeme gibi bir durumum olmaz.
Günlük iş, haftalık, aylık vs. Bütün aklınıza gelen ne varsa dinlemek isterim.

İş teklif edecek varsa o da olur. Ne bileyim şuna vakit ayıramıyorum sen yaparsan 100 lira veririm vs.

Not: Hiçbir işten gocunmam. Sokakta taryıyla gezmek gerekirse gezerim. Okuldan arkadaşlar görecek, kızlar görecek vs. Triplerim yok.

Biri bi teklifte bulunmuştu. N11le alakalı. Şu kadar ürünü kategorize edersen 100 tl verebilirim diye. Bi hesap yaptım 1 ayda falan bitiyordu kabul etmedim de. O tarz da olabilir.

yeteneklerin neler? ne öğrencisisin? ingilizce var mı? vs

  • fanila  (17.05.16 13:24:53)
Hukuk öğrencisiyim. İngilizce maalesef yok(öğretebilecek ya da iş görecek kadar yok). Paraya çevrilme olarak düşününce yetenek sayılırsa futbol hakemlik lisansım var. O da faal değil. Koşu testi falan var akif olabilmek için ona hazırlanmam lazım 1,2 ay.

Ne boş adammışım ya :):)
  • cahs  (17.05.16 13:27:58)
Giyim mağazalarına başvur. Avm de olabilir.

  • dissendium  (17.05.16 13:43:37)
"inka" tarzı ajanslara git. günlük 40-50TL'den falan fuarlarda etkinliklerde çalışırsın. mihmandarlık, tercümanlık, sahne arkası, karşılama vs..
ya da şehrindeki restaurant, cafe, bar tarzı yerlere gidip garsona ihtiyaçları olup olmadıklarını sor.

  • orange coffee  (17.05.16 13:45:51 ~ 13:46:47)
makale yazabilirsin r10 gibi yerlerde. 100 kelimesine 1 lira veriyorlar.

  • tescillimarka  (17.05.16 13:45:57)
ağzım laf yapıp satış yapabilirim diyorsan marka promotörlüğü yapabilirsin.maaş+yemek+prim şeklinde oluyor part time çalışma şekli. Hem de yazın sıcağında mis gibi teknoloji mağazasında klima altında çalışmış olursun. Haftada 3 gün çalışarak da 700-800 kazanmış olursun. Öğrenci olduğum zamanlarda dandik tabletlerden satıyordum teknoloji marketlerinde.

  • yazar olmak aklima yeni geldi  (17.05.16 13:46:44)
eğer sıkılmam diyorsan dershanelere git...soru yazarsın sayfa başı para veriyorlar...evden çalışmanın kolay yolu bence...üniversite okurken beni çok kurtarmıştı

  • gkhT  (17.05.16 13:49:22)
* giyim mağazalarına gideceğim. Dönemsel pek almıyorlar. Daha önce bana uymamıştı pek.. Yaz okulu da sorun oluyor genelde ama yine de konuşurum bi.

* inka ile ilgili mesaj attım ama buradan da yazayım. Erzincandayım. İstediğim günler çalışabiliyorsam istanbula gideceğim 1, 2 haftalığına orada belki harçlığımı çıkaracak kadar çalışabilirim 4, 5 gün.

* makale için pek yatkın değilim. Gençliğim boşa gitti. Pek yetiştiremedim kendimi. Kitap okumaya bu sene başladım. 2 kelimeyi birleştirip cümle kuramıyorum makale zor iş:)

* erzincanda öyle marka promotörlüğü var mı bilmiyorum. Hatta pek sanmıyorum. Mekandan dolayı çok kaybediyorum ya:)

* dershaneye gideceğim. Hiç duymamıştım öyle bir olayı ama araştıracağım.
  • cahs  (17.05.16 13:59:06)
Tam bursadaysan gel benimle çalış diyecektim ama Erzincan ı şimdi farkettim. Dişini sıkıp okullar kapanınca Ege yazlıklarında iş bakmanı öneriyorum. Güney tırt bu sene.

  • a r a m i s  (17.05.16 14:02:58)
otobus firmalarinda hostluk yap

  • kenan komutanin komutani  (17.05.16 14:09:21)
bar a gir

  • standart  (17.05.16 14:09:39)
* özelden yazdım. Neredesin bilmiyorum ama belki durumuma bi ayar verip yanına gelebilirim:)

* çok ilginç hostluk. Hiç aklıma gelmemişti. Bi gidip onu da sorayım madem.. sağolasın.

* "this is erzincan" :) ne barı. En geç kapanan yer dominos pizza o da 11.3p da kapanıyor. Kapıda 2 ye kadar açığız yazıyor:) öyle bir yer burası.
  • cahs  (17.05.16 14:13:53)
Avmlerdeki dukkanlarda personel olabilirsin, giyim falansa sekiz saat ayaktasin, sinemaysa yerine gore degisir genelde rahat olur, yemekse cok calistirirlar falan. Asgari ucret bir de, 1300 falan verirler.

Anketorluk de yapabilirsin, sirketi den sirketine degisir, biraz yorucu olur ama aldigin paraya deger (gunlugu 50den asagiya calisma).
  • bi sey dicem  (17.05.16 14:16:47)
Madem hukuk öğrencisisin bulunduğun şehirdeki baroya kayıtlı avukatların fb grupları oluyor, orayı takip et. istanbuldaysan istanbul barosunun baro levhasına bak. kendi işini yapmış ve para kazanmış olursun. alakasız bi işle vakit geçirme bari.

  • cabiday  (17.05.16 14:23:24)
erzincan'da da olabilir promotörlük facebook'tan promotörler derneği grubuna üye ol. oradan takip edebilirsin.

  • yazar olmak aklima yeni geldi  (17.05.16 14:39:03)
vatan bilgisayar'a promotör olarak gir.

  • Polaroid  (17.05.16 18:40:45)