polisiye kitap önerisi

varsa alırım.
www.dr.com.tr!/page=1/sort=soldcount,desc/categoryid=0/clog=3411/parentId=0/price=-1,-1

arkadaşım 5. sayfada jean christophe grange romanları var. özellikle siyah kan, leyleklerin uçuşu, şeytan yemini güzel olarak hatırladıklarım.

  • elorelia  (16.05.16 16:01:03)
gerilimli olsun ise Grange+1. Osman Aysu bir ara çok okurdum, gerilimli polisiyelerden, sonra bütün kitaplarının aynı olduğunu fark ettim.

Ahmet Ümit'in seveni çok (ben okumadım, fikirsizim)

Sherlock Holmes hikayelerinden okumadan geçilmez bence, İthaki'nin bastıklarını alabilirsiniz, diğer yayınevlerinin çevirisi nasıldır bilmiyorum. Mesela bu: www.dr.com.tr

Patricia Highsmith iyi polisiye yazarlarındandır.

Arsen Lüpen öyküleri de keyiflidir, polisiyeye hırsızın tarafından bakar.

Son olarak, d&r'ın bu listesinde Agatha Christie görmemenin üzüntüsü içindeyim. :(
  • kobuzchu kiz  (16.05.16 16:12:02 ~ 16:27:20)
John Verdon'un kitaplarını beğeniyorum şahsen.

  • superyetenekliajan  (16.05.16 16:44:37)
  • kaset  (16.05.16 17:22:38)
Celil Oker'in Remzi Ünal serisi.

  • angelus  (16.05.16 17:34:53)
Ahmet Ümit,iyidir.

  • brnbrs  (16.05.16 18:32:59)
osman aysu ve ahmet ümit in yazdıkları polisiyeyse ben bu hayatı boşa yaşamışım. pembe dizi gibi polisiye olmaz.
polisiyeden anladığın gerçekten polisiyeyse;
mario mazzanti-öldürmek için mükemmel bir gün.
henning mankell- yanlış yol
tess gerritsen- cerrah
bernard minier_ buz
jo nesbo - bütün kitapları
john verdon - bütün kitapları
jean christopher grange - leyleklerin uçuşu ve kızıl nehirler. diğer kitaplarında saçmaladı.
patricia highsmith in bütün kitapları
yazarını unuttuğum harika bir kitap; katil olmayan adam
  • a r a m i s  (16.05.16 18:48:18)
şimdi hatırladığım bir kaç müthiş kitabı daha yazayım;
maxime chattam ın kötü ruh, karanlığın soluğu , kara büyü üçlemesi.diğer kitapları beş para etmez.
craig russel_ kanlı masallar.
tabii bütün bu önerilerimi gerçekten bir polisiye okuru olduğunu düşünerek yazıyorum. polisiye dediğin elinde günlerce sürünen, başkaları da okuyor diye okunan, eğlenceli, komik ya da aşkla süslü kitaplar değildir. uykunu kaçıran, zekanı parlatan, bitirmeden rahat edemeyeceğin ama sona yaklaştıkça da bitiyor diye üzüleceğin kitaplardır. yoksa ahmet ümitinkiler gibi zerre merak ve heyecan uyandırmayan plajda okuyor gibi yapılacak saçmalıklar değil.
  • a r a m i s  (16.05.16 18:58:04)
@aramis teşekkürler bu öneriler için :)

  • six packsiz  (16.05.16 20:49:55)
Rica ederim. Bron broen, forbrydelsen, broadchurch ve the missing gibi dört muhteşem polisiye dizi de var ama hepsinde mevzu ikinci üçüncü bölümde açılmaya başlar bilgin olsun.

  • a r a m i s  (16.05.16 21:56:37)