Ezilen moraran tırnağı delme olayı

Nette bu şekilde bir yöntem var, evde girişmeyi düşündüm ama yemedi. Eczaneden ağrı için bir şeyler almata gittiğimde sordum, "yok yapma öyle bişey" dedi.

Acilde falan yaparlar mı, ya da kendi deneyen var mı? El serçe parmağımın yarısından fazlası mor şu an, ve dayanılmaz ağrıyor...

sıkıştırdın da kan mı topladı?
Geçmiş olsun öncelikle delme işi işe yarar mı bilmiyorum ama ağrıyı kesmek için lokal uyuşturucu kremler oluyor onları deneyebilirsin.

  • basond  (15.05.16 17:11:10)
@basond aynen

eczacı da krem verdi de 10 15 dk. falan kesiyor
  • celeron 300a  (15.05.16 17:13:25)
Babamın doktor arkadaşı da neşterle delmeyi önermişti. Denedin mi hiç? Acımıyormuş doktorun dediğine göre. Yani kocakarı yöntemi değil. :)

  • yirmisantim  (15.05.16 17:21:04)
@yirmi işte denemediğim için deneyen arıyorum :) bir de sanırım artık geç kaldım, şu an zaten kan pıhtılaşmıştır bir şey çıkmaz diyenler de var

  • celeron 300a  (15.05.16 17:27:43 ~ 17:28:25)
Ağrıyorsa delinecek ama kendi kendine yapmak yemez. Başkası yapsa daha iyi olur. Teorik olarak acı hissetmemen gerek bu işlem sırasında.

İlk yöntem bir tane ataş alıp ucunu bayağı ısıtıp bu mor odağın üzerine dokundurup çekerek delik oluşturmak.

İkinci yöntem enjektörlün iğnesini dimdik tutup hafif hafif çevirerek tam morluğun orta yerine bir delik açabilirsin.

Olayın adı subungual hematom drenajı. İngilizcesini yazarsan video da bulursun.
  • Lim5  (15.05.16 18:44:49)