Memuriyet derece kademe ile ilgili (/7, /8, /9 vs)

Normalde memuriyetteki her yıl için bir kademe ve her 3 kademe için de bir derece atlanıyor diye biliyorum. Birinci derece hariç diğer tüm derecelerde üç kademe var.

Bordromda 2 farkli derece kademe yazıyor. birisi emeklilige esas ve yil gectikce bahsedilen sekilde ilerliyor ancak hic bir aciklama olmayan ve sadece derece kademe yazan bir hücre var ki son 4 aydaki değişimi şöyle; 7/9. 6/3. 5/3. 5/4
bu sıralama ve geçişi hic bir şekilde anlamlandiramadim.

657nin tamamina hakim olmak zor bu yasaya hakim olan birileri varsa bu durumu aydınlatırlarsa sevinirim.

Sanırım aylık gösterge tablosu ile ilgili birşey ama buradaki 9a kadar olan kademe nedir?

  • niedy  (14.05.16 21:00:34)
Malum sene başında herkese 1 derece verildi. Nisanda da yilim doldu. Asıl sorum yeşil renle isaretledigim kademenin 8 9 olması. Yani 3 ten fazla olabiliyor mu kademe?

  • niedy  (14.05.16 21:04:46)
Hocam, o 9'a kadar giden kazanılmış hak aylığıdır (normal kıdemle karıştırmayınız) ve kademedir. Linkteki tablo işine yarar, özettir.

www.sinop.edu.tr
  • koskoca kirpi  (14.05.16 21:45:50 ~ 21:46:31)
Bu tablo nette çoğu yerde var ama bu değişimler neye gore oluyor onu anlayamadım ben.

  • niedy  (14.05.16 22:03:21)
buradaki 7/9 olan ödemeye esas ayliğin derece/kademesi, bu derece/kademe icinde bulunan kadro derecesinin üzerine cikamiyor.

soyle ki:

1. sizin kadro dereceniz: 7 olsun.
2. 7. dereceden giris yaptiniz varsayalim. 4. senenin sonunda emeklilik derece/kademiniz 6/1 olurken, aylk dereceniz 7/4 olur ve kadro dereceniz ilermedigi surece yil gectikce 9 a dogru devam eder.
3. burada onemli bir nokta var. kademeye etki eden her sey yıl gibi kabul edilir. ornegin, yüksek lisans bir kademe ilermesi verir.

sizin durumunuzdaki ornekte buna benzer.
  • helenart  (14.05.16 22:38:18)
"kazanılmış hak aylığı" anahtar kelime, tabloda ne ne kadar etki ediyor hepsi yazıyor, nesi anlaşılmadı ben de onu anlayamadım.

  • koskoca kirpi  (14.05.16 22:55:28)