Spor ve Beslenme

Spor yapmayı her seferinde bırakmamın tek sebebi düzgün beslenemiyor olmak. Ofiste yemek hazırlayabileceğim bir yer yok. Bir tane buzdolabı var sadece. Spordan önce yemek yemek için işten çıkıp eve gelmem, yedikten sonra biraz bekleyip öyle gitmem gerekiyor haliyle. Öyle olunca da salona git, ordan çık bir daha yemek ye falan filan derken çok geç oluyor. Sonra da bıkıp bırakıyorum. Siz nasıl yapıyorsunuz? Neler yiyorsunuz?

evde hazırlayıp yanında götürmek en mantıklısı gibi. şahsen hep öyle yaptım.

  • darksdantes  (12.05.16 22:55:56)
Çıkışta aytaçın hazır kuru et paketleri var onu yiyorum. Migroslarda oluyor.

  • jazzabel  (12.05.16 22:58:17)
spordan önce neden yemek yemen gerekiyor anlamadım ben.

  • in vino veritas  (12.05.16 22:58:18)
ben senin dediklerini yapıyorum , işden cıkıp yemek yeyip 1.5 2 saat sonrada spora gidiyorum , spordan sonra tekrar yiyorum

spor yaptıgım gun oglen yemiğinede dikkat ediyorum , diğer gunlerde ediyorum ama o gun baska bir dikkat ediyorum
  • bnmzz  (12.05.16 23:11:07 ~ 23:12:07)
Dolu mideyle çalışmayın yav.

  • alperz  (12.05.16 23:22:42)
Sadece spor öncesi de değil aslında problem.

kahvaltı: zaten sabahın köründe kalkıyoruz. bir de kahvaltı yapmak için uyanma saatini 40-45 dk geriye çekersek akşam 9'da mı yatalım?

öğle yemeği: mecburen dışarıdan söyleniyor. olan şeyler de hep aynı. sağlıklı olsun, yağsız olsun falan derken her öğle arası salata, tavuk ızgara mı yiyelim?

akşam yemeği: spordan çıkıp eve gelince bir de yemek hazırlamaya kalkarsak yatmadan hemen önce yemek yemekten hallice bir durum oluyor. dışarıda yesek yine yiyecek şeyler sınırlı.

ara öğünleri saymıyorum bile.

resmen içim daralıyor şunları düşününce. spor yapmayı seviyorum ama şu beslenme olayı sırf eziyet.
  • synesthesia  (12.05.16 23:31:15 ~ 23:32:46)
aç git spordan sonra yemen lazım ki zaten.
kıymalı yumurta ve piyaz yiyodum. yaz moduna(six pack) girdim ve if diyetine başladım. haşlama dana eti ve kavurma kuzu eti yanında haşlanmış yumurta ve zyağlı çoban salata götürüyorum. günde iki öğün yiyorum zaten. spordan sonra sebze çorba falan gömüyorum evde.

  • hasmetizm 2046  (12.05.16 23:31:45)
ayrıca, dolu mideyle çalıştığımı söylemiyorum zaten :/

  • synesthesia  (12.05.16 23:33:21)
aynı fikirdeyim, ben de senin gibiyim, aç kolumu kaldıramam e tok da dediğin gibi 1 saat falan geçmesi lazım, dışardan yiyorum genelde, ev yemekleri yapan yerlere bak bence. Gerçi onlar da sınırlı, yaptıkları menüler de sınırlı. Yine de iyi bir yer bulursa dışarda yemek vakit kazandırır

  • cy7  (12.05.16 23:51:09)
Sen biraz yemek olayını spora girmemek için bir bahane olarak kullanıyorsun gibi geldi bana.

Abi jason momoa mısın? Jason momoa olsan eyvallah bir şey demem ama İlla yüzde yüz düzenli besleneceksin diye kasma ya.git sporuna.

Öneri:evine çok yakın bir salonu seç,hızlı hazırlanabilir yemek alternatifleri oluştur,işten çıkıp dışarda belirli mekanlarda ye,geceden evde hazırlayıp yemegi eve götür.

Veya bu 3nün tamamını uygula bazen dışarda ye,bazen evde hazırlayıp işe götür, bazen de evde kolay hazırlanabilir yemekler yap.
  • steve rogers  (13.05.16 00:03:13)
spordan once mesela buna sabahi ogununu ekleyebiliriz. protein alimi oldugu kadar ogle arasinda kaliteli karbonhidrat alimi yapilmali. kuruyemisler olabilir. her gun tavuk izgara degil de ton balikli karisim da yapabilirsiniz.

  • evimin paspasi  (13.05.16 00:17:04)
Ufak bir tost makinesi al ofisten çıkmadan yarım saat önce tost ye
Açlığını bastırsa yeter. Spordan sonra da yemeğini yersin.
Ben öyle yapıyorum.
  • dunyanin dans eden sarki soleyen pisligi  (13.05.16 09:55:17)
  • arnold schwarzeneger  (13.05.16 09:59:45)
spordan once muz ye, spordan sonra yemek ye.

  • jimicik  (13.05.16 10:01:02)
Mesai 530'da bitiyor. 6'da evde oluyorum, muz ya da kuruyemiş yiyip spora gidiyorum. Spor sonrası da yemek yiyorum.

Seneler evvel be nde önce yemek yerdim, aç yapamıyorım diye ama sonradan alıştım. Yavaş yavaş kendini ve vücudunu alıştırabilirsin bence.
  • kint  (13.05.16 10:20:55)
ben evden yiyecek getiriyorum üstelik dolapta yok o açıdan şanslısın bence. dolap olsa ooo neler neler yaparım. iş çıkışından 2 saat önce bi 10dk mola verip bazen ufak kahvaltı şeklinde (salatalık, kıl biber, kalın bir dilim tam yağlı ezine peyniri, 6-8 adet çiğ fıstık) bazen de öğle yemeği kıvamında (ton balığı, köfte vs.) yiyorum. ayran içiyorum vb. böylelikle iş çıkışı direk spora gidip vakit kaybetmemiş oluyorum. ama tabii bunları önceki gece üşenmeden hazırlamak gerekiyor. eskiden çok yük gibi gelirdi artık alıştım. sağlıklı yaşamın yüzde 80 i beslenme zaten öbür türlü yaptığın sporunda bir anlamı yok. çünkü çalıştığın için spora ayıracağın vakit kısıtlı. zaten salona haftada 3 gün gidiyorum. diğer günler evde bir gün kardiyo, bir gün yoga vs. şeklinde oluyor.

ha bi de muz meyve vs. şekerli şeyler spordan önce yemek tüketiyor beni onları spordan sonra yiyorum. spordan gelince evde yemek yemiyorum canım istemiyor. duşumu alıp ayağımı uzatıp bir şeyler içiyorum genelde. sonra zaten sabah erken kalkmak için mecbur uyuyorum.
  • yue  (13.05.16 10:39:13)