Sandalet ve çorap ikilisi sizi rahatsız ediyor mu?

Hiç giydiniz mi?

aşırı derecede ediyor hem de.
giymedim

  • interview with the vampire  (12.05.16 12:44:01)
giymediysen nasıl rahatsız edebilir ki :D

  • sadegazoz  (12.05.16 12:46:14)
görüntü olarak sormadın mı? görüntü açısından cevap verdim

  • interview with the vampire  (12.05.16 12:47:02)
görmekten rahatsızlık duyuyorum. asla giymedim. giymeyi düşünmem. teklif edilirse hakaret sayarım. o kadar canımı sıkıyor.
ama herhalde çok rahattır, sandalette tüm gün kir toz oluyor ayaklar, onu engelliyordur herhalde.

  • evde liyakat kalmamis  (12.05.16 12:48:29)
Ben giydim de biraz da kendimi akliyim, bir yandan da 'içerden' birisi olarak izlenimlerimi anlatiyim istedim.Kimse ay şu sandaletin içine de şu çorabı giyeyim diye başlamıyor bence,
bir şekilde sahil kumundan veya o an rahatsız eden şehir tozundan, üşüdüğün için vs çantandaki çorabı giyiyorsun bence, yani 'origin'i kampçı, yazlıkçı ve sporcu türlerinden gelmekte.
Ayağını havadar hissederken terleme, tozdan korunup spor ayakkabı rahatlığında ve yumuşaklığında yaşıyorsun.
Ben kampda giyivermişim, İstanbul'a döndüğümde kahve almak için Tchibo'ya girdiğimde farkettim. Çevremdeki insanların bakışlarının yönüne çevirince kafamı tam suçunu kabul etmiş insan görünümüne de kavuştum. Bu kadar mı katısınız, sizi çok çok rahatsız ediyor ise ve geçerli sebepleriniz var ise giymeyeceğim. Ama bir kez siz de giyin isterim. ühü
  • sadegazoz  (12.05.16 12:55:09)
herkesin ayılıp bayıldığı norveçli kızlar, amerikalılar vb tamamı beyaz kısa çorapla terlik giyer. burda laga luga yapanların onlara gelince dipleri düşer, bizim halk giyince auuuw.

beni rahatsız etmez. isteyen istediğini giysin nasıl rahat ediyorsa.
  • eindaclub  (12.05.16 12:55:38)
Sandalet sıcak havalarda, ayakların açık olduğu türken çorap giymek aşırı mantıksız ve çirkin. Ayakların üşüyorsa açık sandalet giyme, açık sandalet ayakkabı giyeceksen de bırak ayakların görünsün. Düşüncem bu.

Uzun çorapla tarz görünmeyi başaranlar var, yine de ben giymem.
  • patiska  (12.05.16 12:56:31)
hangi milletten kim giyerse rahatsız olurum. ülkeyle alakası yok. görüntü çirkin.

  • interview with the vampire  (12.05.16 12:57:34)
Eindaclub + 1

Gören de hepsini 1.85 boy 85 kilo kaslı geniş omuzlu modayı takip eden takışıklı bakımlı tipler sanacak.

Artık şu ülkede keşke kim ne giyiyor kafaya bu kadar takmasanız da gelişmemiş toplumların özelliği ne yapalım.
  • Traveller  (12.05.16 13:00:23)
çocukken giyiyordum. bence de çirkin duruyor.

  • mattiadestro  (12.05.16 13:01:17)
@interview with the vampire Peki yazın sıcağında bir an olmuyor mu ki rahatlık iyi görünmenin önüne geçsin? Yani özenli insanları severim giyimine vs dikkat eden. Ama yazın sıcağında şık olacağım diye rahatından ödün verenlere de ekşiyorum içten içe.
O insanın o sıcakta rahatlığı benim göz zevkimden daha önemlidir diye düşünürüm. Belki dönüp 2. kez bakarım şaşırıp, bileylenmem.

  • sadegazoz  (12.05.16 13:06:04)
sandalet ve çorap ikilisi genelde herkesin gözünün önüne şunu getiriyor:
www.sandalandsoxer.co.uk

rahatsız ediyor görüntü olarak beni böyle olduğu zaman.

ama halbuki şunlar da var:
static1.squarespace.com
s-media-cache-ak0.pinimg.com

işin içine yaratıcılık girdiği zaman hoşuma gidebiliyor, ama diğer türlü aşırı düz adam mantığı. sıkıcı. rahatsız edici olan da o sıkıcılık.

edit: kampta filan normal giyilmesi, tuhaf karşılamam da diğer türlü rahat diye pijamayla dolaşmak gibi geliyor bana. işte kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bir insan diye geçiriyorum içimden. :)
  • whimsical  (12.05.16 13:08:06 ~ 13:16:27)
valla senin bu görüşün insanların çoraplı sandaletine bakmasıyla aynı bence.
aslında hiçbirimiz kimseye karışmamalıyız. özünde doğru olan bu. ama başarabilen kaç kişi var tartışılır

  • interview with the vampire  (12.05.16 13:08:41)
arkadaşım herkes her şeyi beğenmek zorunda mı, soru sorulmuş fikir beyan ediyoruz. kafamıza taktığımızı veya x millet giyince dibimiz düştüğünü filan nereden çıkarıyorsunuz, gerçekten şaşırıyorum. siz bu kafayla çok ileridesiniz gerçekten, vizyonunuz muazzam. bravo.

  • evde liyakat kalmamis  (12.05.16 13:10:57)
Beni rahatsiz etmez. Ben giymem ama hic giymedim de degil.

  • stavro  (12.05.16 13:16:08)
çorap ve sandalet giymeye bile "herkesin işine kimse karışamaz" diye ötenleri de gördük. çorapla sandalet mi giyilirmiş olum? tamam bizde modacı değiliz ama belli bi giyim kuşam görgü kuralları vardır. ayrıca görünüşü dışında bile rahatsız eder bu.

  • freetakilir  (12.05.16 13:18:37)
Etmiyor. Giymedim ama giyebilirim de. Estetik açıdan rahatsız olmak bana biraz saçma geliyor. Etrafta o kadar çok çirkin şey var ki. Herkesin estetik anlayışı farklı ve dahası bazıları buna ihtiyaç duymayabilir de. Öyle rahat ediyordur ve rahatlık onun için görüntüden daha önemlidir. Ben de genel olarak ayakları çirkin buluyorum mesela ama hiçbir zaman rahatsızlık boyutuna ulaşmadı bende.

  • harvey  (12.05.16 13:44:00)
giymedim, ediyor.
ama giyenleri de eleştirmem,yargılamam.

  • rakicandir  (12.05.16 13:51:06)
Ben parmak arası terlikle bile çorap giydiğim için beni rahatsız etmiyor.

Giymedim.
  • peggy  (12.05.16 13:51:32 ~ 13:58:54)
Cirkin duruyor ama baskasinin giymesi etmiyor. Bir keresinde takim elbiseli bir calisanin sandalet + corap giydigine sahit olmustum, meger adamin tip 1 diabeti varmis ve ayaklarinda gangren baslangici varmis. Kan dolasimina engel olmayip ilerlememesi icin ve daha kotusu ayagini vs kaybetmemek icin hep sandalet + corap ile geziyormus. Ustelik yasi da cok gencti. Boyle saglik problemleri de olabiliyor o yuzden kimseyi yargilamamak lazim.

Edit: bn hic giymedim soruyu yanlis anlamisim XD
  • neferkitty  (12.05.16 13:53:52)
ayak, sandalet ile yanınca pis görünüyor, güneş kremi sürsen yürümen zorlaşıyor kayma yaptığı için, toz, kum yapışıyor bir de kreme.

  • sadegazoz  (12.05.16 13:58:51)
Beni rahatsız etmiyor.
Evet küçükken kısa çorap ile birlikte giyerdim.
Şimdi giymiyorum ama zaten eski kadar sandalet de giymiyorum.
  • bartholomew87  (12.05.16 14:13:45 ~ 14:14:16)
Hiç giymedim, sandaleti zaten ayaklarım efil efil, püfür püfür olsun diye giyiyorum ama görünce rahatsız etmiyor. Hatta keyifle giyen birini gördüğümde hoşuma bile gider.

  • aychovsky  (12.05.16 14:18:29)