pomodoro tekniği

ders çalışmam lazım çalışamıyorum ne yapayın diyen herkese pomodoro tekniği öneriliyor buralarda. bende telefona indirdim programı, başlattım kronometreyi. saati eçen dakikayı kalan saniyeyi düşünmekten bir pargraf yazıyı okuyamadım. nasıl odaklanmalıyım veya bu teknik benim için uygun değil mi? bu tekniği düzgünce uygulayabilen ve verim alan var mı?

zamanla anlarsın bence biraz daha devam et. ben uygulamıştım ama kütüphane insanıyım, benlik değil pek.

  • olutaklidi  (09.05.16 23:16:28)
tekniklerin adı değişir. öğrenmen gereken şey kendini kandırma tekniği. nasıl çalışacağını ve nasıl kandıracağını kendin belirle. şu saatte şunu yapıcam dersen yapmalısın başkası ya da başka bişi şey etmemeli. al şimdi kahveni güzelce. geç bilgisayara alakalı alakasız bir şeyler oku, yanında da ders gereçlerini bulundur. bi an oraya fokuslan. sonra ekrana bak. mesela ben önce kağıt kalem ile sonra yazdıklarımı bilgisayara geçerek şartlıyorum kendimi öğrenmeye.

  • aydogank  (09.05.16 23:20:21)
@olutaklidi

telefona pomodoro app kurdum sesi kapatıp titreşimle bildirimi açtım sadece kütüphanede kullanabiliyorum :)
  • toua tokuchi  (09.05.16 23:28:33)
bence kullanışsız anlamsız bir teknik.

  • basond  (10.05.16 07:16:32)
Ben kullanıyorum 5-6 aydır. 50 dk ders 10 dk ara şeklinde. Kendim ayarlayabiliyorum süreyi duruma göre. Günde toplam 8 saat. Gayet verim aldım başka türlü aralar fark etmeden çok uzuyordu. Bir de rutine alışınca fazla sıkıntı olmuyor. Forest diye bir uygulamayla çalışıyorum bu arada.

  • 1a2b3c4d  (10.05.16 08:18:55)