Bademciğimdeki beyaz oluşumları kazısam mı?

Çok sıkıldım artık yine geldiler. Parmağımla kazımak mantıklı bir hareket mi sizce?

hayır

  • shotgunwoman  (09.05.16 00:36:31)
dünyada bundan daha mantıklı bir hareket daha olamaz

  • mrvengeance  (09.05.16 00:36:41)
cevap: hayır.

açıklama: beyaz şeyler dediklerinizin sebebi bir iltihap muhtemelen. diyelim kazıdınız, bütün mikroorganizmaları temizlediğinizden asla emin olamazsınız, temizleyemeyeceginizin garantisini verebilirim. kazırken sadece enfeksiyon almış bölümü sıyırmanız mümkün olmayacağından en ufak kanama, ordaki problemin daha içeri sızmasına ve daha başka sorunlara yol açacaktır.

cevap: hayır. hastaneye gidin lütfen, geçmiş olsun.
  • olanlaolunmaz  (09.05.16 00:38:19)
%40 falan ciddiydim ama son cevaptan sonra yapmayacağım. Teşekkürler @olanlaolunmaz !!!

  • stanhiver  (09.05.16 00:50:23)
onların bademcik tası mı iltihap mı oldugunu ayırt edemiyor musunuz? bademcik tasıysa ve mideniz kalkmıyorsa(ben oguruyorum sahsen) kulak pamuguyla ittirmek suretiyle alınabilir.yıllardır alan tanıyorum bişiy olmadı henuz.

  • galandar kostumu  (09.05.16 00:53:15)
Hiç öğürmeden bu işlemi yapabiliyorsanız bence bademciklerinizi bile alabilirsiniz.

  • dissendium  (09.05.16 01:06:53)
Onları kazıyıp ölen birini tanıyorum.

  • sorumatik  (09.05.16 01:08:05)
youtube'da bunun üzerine bir sürü video var, en çok izlenmişlerden birini bırakıp kaçayım;
www.youtube.com

midesi kaldırmayacak arkadaşlar hiç açmasın.
  • azizakin  (09.05.16 01:11:11)
Taş olduğunu sanmıyorum. Son 3 ayda iki kere daha başıma geldi. Antibiyotik alınca geçiyo. Muhtemelen bakteri falan.

  • stanhiver  (09.05.16 01:18:05)
@acemi; atuşman

  • fallopian  (09.05.16 02:05:08)
bir sonraki aşama kendi kendine endoskopi yapmak olacak galiba. nasıl yapıyorsun abi hele anlat.

  • joooper  (09.05.16 10:01:52)