Muharrem İnce neden CHP'nin başına geçmiyor?

Neden başkan yapmıyorlar bu adamı?

çünkü chp'de çok fazla sayıda komünist ve pkk'lı var.

  • niyeti bozuk http nesnesi  (07.05.16 19:46:24)
Vallahi haklısın, partiye başkan nasıl olunuyorsa hemen yapalım bence de.

  • thewizardofearthsea  (07.05.16 19:48:25)
Kemal kılıçdaroğlu'nun inmesi lazım önce. O inmedikten sonra kimse geçemez onun yerine... Kaç seçimdir yeniliyor hala Chp adam akıllı birini getiremedi.

  • gotic  (07.05.16 19:49:58)
muharrem ince başa geçse de bir şey değişmez ama mezhepinden dolayı onu başa geçirmezler.

kılıçdaroğlu'nun başa geçmesinden sonra chp'nin üye profili oldukça değişti.
  • victum  (07.05.16 19:52:10)
Neden gelsin ki? Kılıçdaroğlu falan bilmem de ülkedeki seçmen profili gayet net. Chp'nin alabileceği maksiumum oy bu civardadır zaten. Bundan üstü zor. 70'lerde değiliz. hem Chp dediğin parti kendi içinde de bölünmüş tabanlara sahip. Bir yandan da tuhaf bir omurgasızlık mevcut. Sosyal demokrat desen tam yemez, ulusalcı desen o da tam tutmuyor, bu tuhaf durumdan dolayı bir yönden belirli bir yol izlenemiyor. Kılıçdaroğlu, bazı zamanlar zıt fikirlere dahi sahip olan bu farklı kesimleri elinden kaçırmadan muhalefet yapmak zorunda. Bu da kendisini epey kısıtlıyor. Muharrem İnce nasıl yapacakmış bunu? Yani sosyal demokratlardan vazgeçebilecek mi? Vazgeçebilirse oradan kaybedeceği oyların üzerine koyup iktidar partisi mi olacak? Chp... bu üç harfin yan yana gelmesi bile akp seçmeninin irrite olmasına yol açarken chp nasıl %30 ve üstüne ulaşabilecekmiş çok merak ediyorum. Bence parti ismi değişsin önce, sonrasına bakılır.

  • soso  (07.05.16 20:10:29)
Secilemedi cunku. Kilicdaroglu koltugundan "indi", kurultayda Ince ile rakip oldular. Sonucta Kilicdaroglu secildi. Ardindan beraber calismaya devam ettiler.

  • f_d  (07.05.16 21:59:35)