Titanyum tavayı nasıl bilirsiniz?

Tava alacağım da her gittiğim yerde titanyumu iteliyorlar. Dökme veya seramikten iyi midir? Kanserojen midir? Yapışkan mıdır?

Titanyum'un sağlıksız olmasına imkan yok. Bazı titanyum alaşımları kemik yerine bile kullanıyor, hani arkadaşımız bacağına platin takılıyor ya he o platin değil işte:)

  • Apocalypse  (07.05.16 12:59:45)
titanyumu bilemedim ama dökme demirde yapılan şeyler lezzetli oluyor.

  • fever  (07.05.16 13:02:02)
kullanacak metal bulamadılar titanyum mu iteliyolar artık? titanyum alaşımıdır o saf titanyum olsa duramazsın.

et için döküm

normal yemek için teflon şaşma bence.
  • anonymice  (07.05.16 13:02:50)
Alaşım bileyse iyi. Normalde sadece spreyle üzerini kaplıyorlar altında yine teflon var. Formül basit:

1) Adı güven uyandıran bir şey bul
2) Teflonu o şeyle kapla
3) Teflonun 5 katı fiyatına itele

Dökme demir tava en iyisidir.
  • ThomasJefferson  (07.05.16 13:05:10)
Kanserojen olmaması önceliklerinizden biriyse lütfen öylesine bir yerden almayın, Türkiye'de çok bilinen markalar dahi Çin'den ithal edip markalarını basıyorlar bu tarz tava tencereye.
Tefal iyidir, ya da yerli üretici markaları deneyebilirsiniz. Seramik tavaların en kalitelilerinden biri sanıyorum Biev mağazalarında olması lazım, Cheftopf'dır.

  • evde liyakat kalmamis  (07.05.16 13:16:51)
Tefal, Esse ve Bernardo'ya gittim. Fiyatları çok fena değildi, hemen hemen aynıydı. Hiç bilgim olmadığı için almadım, "Allah Allah, o ne ola ki" diye geziniyorum. Kanserojen olmaması önemli, bir de kullanışlı olması. Orta boy bir tava alacağım, genelde de yumurta yemekleri ve yemek ısıtmak için kullanacağım. Evde Emsan'ın seramikleri var ama çok büyük ve yemek yapmak için kullanıyorum onu, ondan memnunum ama dana gibi olmayan, kahvaltılık bir şeyler yapmalık bir tavaya ihtiyacım var.

  • aychovsky  (07.05.16 13:20:13 ~ 13:24:24)
pazarlama hileleri seramik tava değil seramik kaplama, titanyum değil titanyum kaplama oda belli bir oranında titanyum öyle bol bir malzeme değil olsa olsa %1 oranında kaplamadır. yok granit yok taş yok kaya hepsi kazıklamanın versiyonu. Çelik ve dökümden şaşmamak lazım en az işlem gören neyse o sağlıklıdır.

  • Fritz-X  (07.05.16 13:24:10)
Biogranit diye bir şey itelediler, ben "Ama dökme?" dedim, "Dökme mi kaldı? Dökmenin devri geçti. Bu çok sağlıklı, tüm testlerden geçti" dedi. Attığına inanmakla birlikte, biogranit diye bir şey duydunuz mu? Normal granitten farklı mı? Yoksa, pazarlama harikası mı?

  • aychovsky  (07.05.16 13:47:59)
adamantiyum al geç, arada sinir krizi geçirip kurşun murşun sıkarsın diğerlerine göre daha kullanışlı olur.

"iteliyorlarsa alma" güzel bi taktik bence, mağazacılara güven olmaz. bizde seramik var, yumurta ve patates türevleri lezzetli pişiyor. değişken çok tabii ama en azından "tava da bok etti" lafını duymadım hiç evin pişirgenlerinden. arada pizza da ısıtıyorum ben, onda da üzmedi.
  • baba jo  (07.05.16 14:07:39)