New York Önerileri

Selamlar,
16 23 Mayıs'ta New York'ta olacağım.
*Öncelikle kalacak yer hariç 1000-max 1500 dolar ayırdım.. yeterli olur mu? City Pass da hariç hatta.

*Washington heights tarafında kalacağım, güvenli bir bölge midir? ne gibi zorluklar yaşarım ? A trenine 2 blokmuş.

Olası tavsiyeleriniz varsa lütfen çekinmeyin :)

İlk yurt dışı deneyimi olarak biraz büyüğünden başladım evet ama öyle denk geldi işte...

www.google.com.tr

su otelin ust odalarindan birinde 4 gece kaldim ama mukemmeldi, sahane bir manzarasi var. time squarein dibindesin, kesinlikle manhattan'da kal derim.
newyork city pass almani oneririm biz 2 gunluk almistik 2 gunde parasini fazlaziyla cikardik ama inanilmaz kosturmacaliydi.newyork pass miydi ne oyle bisi vardi o daha ucuzuydu ama dandikti, madem gidiyorsun ve paraya kiy city pass al derim.
san francisco, los angeles, monterey ve new york'a gittim, newyork'u tek geciyorum, en guzelinden baslamissin, iyi eglenceler.
  • alis su hallerime  (06.05.16 13:40:21 ~ 13:42:07)
bryant parka git kosedeki kahvecidrn kahveni al ve oyle otur etrafi izle kahveni ic.

Peter luger steak house mutlaka ugra enfes etlerinden ye.

Deniz mahsulu seviyorsan john dory git oyster ye sampanyani ic.

turistik demelerine bakma sen turistsin zaten empire state binasina cik ama sakin ekspres bilet alma normal biletle cik.

Brooklyn de williamsburg caddesine git oralari dolan mutlaka.

Bir kahvaltini sandvicini al central parkta otur yap.

whole foods markete git gez, feci guzel urunler var
  • oscar  (07.05.16 00:54:45)
bu arada aklima geldi simdi mesaji gorunce, eger bi aksam da paraya kiyip guzel bi steak yemek istiyorum diyorsan ruby tuesdayyy. mutlaka git.

  • alis su hallerime  (09.05.16 13:38:32 ~ 13:38:44)
Times square mcdonalds'ın yanlış hatırlamıyorsam sağında dave and busters diye bir yer var, mutlaka git bence. Acayip eğlenmiştim orada ben. Bildiğin ateri salonunun büyüğü aslında çok yeni bir olay değil ama bir şeyler falan kazanıyosun güzel anı oluyor. Bende mesela kupa bardağı var bir tane, güzel oluyor öyle bir şey kalınca.

Bir de aynı civarda cold stone var oraya kesin git bir dondurma ye. Türkiyeye de açtılar cold stone ama buradaki bildiğin mahalle dondurmacısı gibi oradaki baya değişik, gidersen anlarsın demek istediğimi zaten.

Central park strawberry fields tarafında küçük bir çardağımsı şey var, suyun dibinde baya. Baya keyifli, huzurlu bir ortamdı o da.

İyi eğlenceler
  • naberabi  (09.05.16 13:59:28)