coca cola'nın bozuk çıkması

Sürekli olmasada, bazen bakkaldan aldığım kolaların (1 litre veya 2 litre) bozuk çıktığını görüyorum. Bozuktan kastım, sanki kapağı açık kalmışta asidi kaçmış gibi. Şişe tabi ki açılmamış. Tadı tam olarak asitsiz kola gibi de değil. daha bi iğrenç.

Üstelik tek bir bakkalda yaşanmıyor bu. Durumu bakkallara izah etmeyi denedim. Güldüler bana. "yahu öyle şey olur mu?", "ilk defa duyuyoruz." vs.. diyerekten.

Benzer bir durumla karşılaşan oldu mu?

bi kere bana fanta da oldu. aldım eve 2.5 litrelik bi tane. kapağını açtım zerre tıslamadı sonra üstünde turuncu turuncu maddeler birikti. ama bir daha rastlamadım.

  • ayiadam  (11.11.09 19:54:11)
Yakın zamanda denk geldiğim olay, kolanın kapağı açılmamış ama gevşemiş olduğu için gaz kaçırıyordu, (yeni kola alınmış toptancıdan dizilirken şahit oldum) böyle bir şey olmuş olabilir.

  • ilkdefa  (11.11.09 19:59:01)
kolaların özellikle büyük boylarında, en kocamanları 2 litrelik mi işte onlarda, genelde karşılaşılan durum bu.

bazen yarım litrelikleri bile böyle çıkabiliyor.
içmeyin, zararlı zaten.
  • damlanin  (11.11.09 20:01:43)
coca cola'dan bir tanıdığım son kullanma tarihi geçmek üzere olan ürünleri özellikle bakkallara nasıl kakaladıklarını anlatıyordu zevkle. üst düzey yönetici hem de bu adam. o ürünlerden birine denk geldiniz belli ki.

içmeyin tavsiyesineyse sonuna kadar katılıyorum. zerre yararı yok, tonla zararı var. gereksiz.
  • kirazz  (11.11.09 20:07:27)
coca cola'nın şişe üzerinde yazan müşteri hizmetlerini arayıp sebebini öğrenin.Evinize kasa kasa kola yollama ihtimalleri de yüksek :)

  • crosswind  (11.11.09 20:17:00)
aynı şey burada da tartışılmıştı #102205

  • saleen  (11.11.09 20:18:05)
bakkaldan aldığım nestle çikolata bozuk çıkınca, bakkal sahibi amca ile tartışmıştım. sonrasında da nestle ye şikayet ettim. eve küçük bir kutu çikolata gönderdiler, açıkladılar felan.

aynı şeyi cocacola neden yapmasın? bence ara, haber ver.
  • vampir akrep  (11.11.09 20:36:42)
coca cola'ya güzel bir mail döşeyin. durumu izah edin. mutlaka yanıt gelecektir.

  • icemanr  (11.11.09 22:05:51)