Mutfak mı Küvet mi?

Herkese selam, şimdi şöyle bir serim var evde bira yapımı diye.
www.youtube.com

Bugün 3. parta başladım şişelerin temizliği yani.
Direkt tekelden şişeleri alıp eve getirdim. Küveti yıkayıp içine yığdım ve hepsini tek tek yıkadım, etiketlerini soydum. Fotoğrafa bakabilirsiniz ekten.
İçinden izmarit ve toprak da çıktı tahmin edeceğiniz üzere.

Neyse sorum şu kız arkadaşım saçmalama iğrenç misin küvette mi yıkadın neden mutfakta yıkamadın dedi de. Bi an lan acaba ben mi yanlış düşünüyorum diyip size sormak istedim.

Bu arada bu temizlik 3 kademeli olacak. Önce bu yaptığım yani sıcak suda yıkama içini temizleme etiket sökme.
Sonra bulaşık makinesinde en sıcakta yıkama.
Sonra bira yapım kitinin içinden çıkan temizleyici ile yıkama.

tl;dr diyenler için depozitolu şişeleri küvette mi mutfakta mı yıkardınız?

ps: mutfakta yıkamadım çünkü topraklı izmaritli şeyi mutfak tezgahına falan koymak istemedim. Bir de sıcak suda bekletme işlemini tek seferde yapamayacaktım, şişeler lavaboya sığmayacaktı.

iyi yapmışın mutfak olmaz

  • cekilmis gayfe  (30.04.16 20:06:27)
ben mutfakta yıkardım şahsen..

  • sizofren06  (30.04.16 20:10:03)
Mutfakta yapilir, mutfak lavabosuna kendin girmiyorsun ama kuvette yeri geliyo fantazi filan yapiliyor.

Kuvet olmamis.
  • kuehles blondes  (30.04.16 20:17:27)
yiyecek içecek kaplarını banyoya sokmam dahi. ıyyy.

  • devilred  (30.04.16 20:18:54)
Küvet isabet olmuş şişeler ne amaçla kullanılmış belli değil sonraki aşamalarda mutfak olmalı zaten

  • esin  (30.04.16 20:23:36)
küvette bence de iğrenç. mutfakta yıkardım

  • sta  (30.04.16 20:32:38)
bence mantıklı olmuş. küvette işin bitince düzgünce tekrar yıkayıp bulaşık makinesine atarsın

  • zendepo  (30.04.16 20:41:28)
mutfakta yıkarım diyenleri not aldım evlerinde yemek falan yemem. ne pis bebelersiniz la.

  • cekilmis gayfe  (30.04.16 20:43:27)
ne farkeder baba yıka gitsin. pislik kalırsa zaten temizlersin küvettir lavabodur.

  • gliderpilot  (30.04.16 20:46:18)
yalnız belirtmek istiyorum mutfakta yıkardım diyenler için belki de o şişelerin içine işemişlerdi bile? :D siz de onu mutfağa sokmuş oluyorsunuz?

  • metehan01  (30.04.16 20:54:43)
bence yolun gayet makul, o kuveti önce bi camasır suyuyla akıtıp şu bize attıgın capsteki suya da camasır suyu damlatsaydın biraz daha da şükela olurdu.

  • galandar kostumu  (30.04.16 21:09:06)