Kobo vs. Kindle

Merhaba,

D&R'ın Kobo'yu Türkiye'ye getirmesinden sonra hangisini almak daha mantıklı? Kindle Paperwhite mı yoksa Kobo Glo HD mi? Hem Türkçe hem de İngilizce kitap okuyucusuyum.

elimde kindle var, kobo hiç incelemedim ama ikisinin de başa baş olduğuna dair yorumlar okudum. dolayısıyla kobo mantıklı geliyor son durumda.

  • devilred  (28.04.16 23:52:07)
Dili belirtmenin sebebi kaynak ve format çevirme açısındandı. Malum, Kindle epub desteklemediği için sürekli format dönüştürmek gerekiyor. Ayrıntıları yazarsanız memnun olurum tabii.

  • microfiction  (29.04.16 01:10:33)
İlgiyle takip ediyorum başlığı.

  • pomknos  (29.04.16 01:16:15)
koboyu bilmiyorum ama kindle paperwhite 3 var bende. muhtesem.

  • baldur2  (29.04.16 05:59:35)
ikisi de var bende. pek fark yok. ama türkçe ve yerel kitap satın alma desteğiyle kobo önde.

  • passion rules the game  (29.04.16 07:19:55)
İngilizce okuyorsan ve kitapları Amazon üzerinden almak istiyorsan Kindle daha mantıklı. Ama dersen ki "Amazon'dan alacağıma indiririm .epub'ları öyle okurum İngilizce kitabımı", o zaman Kobo öne geçiyor.

  • ufoozgur  (29.04.16 07:59:53)
@ufoozgur o açıdan düşününce kobo'nun da tıpkı amazon gibi kendi e-kitap sistemi var ve amazon'dan hiç de altta kalır yanı yok.

  • microfiction  (29.04.16 08:14:47)
Calibro kullananlar da yorum yaparsa ne güzel olur. ben 1.5 2 ay kadar calibro kullandım ve gayet memnundum ama kindle ve kobo'yu sadece bir kaç saatliğine denedim.

calibro ne ya diyenlere:

www.calibro.com
  • gunhanselas  (29.04.16 09:05:09 ~ 09:05:48)
Ben paperwhite kullanıyorum. Bende 2 var, eşime 3 aldık. Gayet memnunuz. Ama kobo hakkında güzel yorumlar okuyorum internette. Ve denemek istiyorum. En azından dnr'da incelemek isterim. Dnr güzel bir girişim yapmış, ve kesinlikle yanlış ata oynamıyor.

  • battal gemalmaz  (29.04.16 09:12:00)
Kobo Glo HD'de karar kıldım. Bundaki etkenler şöyle:

1- Youtube başta olmak üzere internette bir sürü Kobo-Kindle karşılaştırması var. Sayısal olarak ikisinin de ortak özellikleri olmasına karşın Kobo görüntü kalitesi başta olmak üzere pek çok teknik özellikte daha iyi.

2- D&R'ın Kobo'yu Türkiye pazarına sokması pek çok açıdan avantaj. Türkçe kitaplardan tutun da bir sorun çıktığında karşınızda muhatap bulmaya kadar...

@gunhanselas Calibro'nun ürünleri Kindle ve Kobo'nun çok gerisinde. Her halükârda seçenekler Kindle veya Kobo olacaktır. Calibro bu ikisinin kalitesine - hem de pek çok özellik açısından - yetişemiyor.
  • microfiction  (29.04.16 20:52:42 ~ 20:53:16)