Ayı oynatmak

Arkadaşlar ayı oynatmak nedir ya? Ayıyı hadi oynatıyor onu izlemek nedir?!?? Tüm bu psikoloji neye dayanıyor bu zevkin amacı ne?!?? Sosyete şaban diye film var da orda gördüm şimdi farkettim. Neymiş bu saçmalık yazık hayvanlara :/

çok eskiden beri insanların eğlencesi olmuş bu. aslında çok çok eskilerde ayıyı birine saldırtırlarmış. iyi evrilmiş yine saldıracağına oynasın.

  • freetakilir  (26.04.16 19:57:26)
çocukken izler, eğlenirdik. ayının peşinde kaybolur evi unuturduk.

ama bilemezdik o hayvan neden tef sesini duyunca ayağa kalkıp zıplıyor.

yetişkin insanların eğlendiklerini ummuyorum. en azından türkiye'de. zaten artık yasak böyle şeyler. (sanırım)
  • kupigometa  (26.04.16 19:58:36)
Ben çocukken vardı, ne olduğunu bilmeden izlemeyi çok severdik. Köpeğe oturmak nasıl öğretiliyorsa, bu da öyle öğrenmeye meyilli ve dans etmeyi seven, ehlileştirilmiş bir ayı sanırdık. Sonradan Pavlov'un köpeği mantığı ile tef çalınca ayağı yanacak sandığı için oynadığını öğrendik, hemen sonrasında yasaklandı. Ailecek çok severdik. Şimdiki kedi, köpek videolarına canlı şahit olmak gibi zevk verirdi.

  • aychovsky  (26.04.16 20:03:15)
Ayı olması ve aynın dansetmesi ... Tabiki artık yasak ancak düşününce ...

  • stiletto heel  (26.04.16 20:07:20)
Anneanneme sordum simdi. Bizim orada evin onune kadar geliyorlardi. Insanlar hevesleniyorlardi para veriyorlardi bahsis olarak. Ayi oynarken izliyorduk dedi. Bunun disinda sirtlarini cignetiyormus insanlar ayiya. Tutulma agri vs icin.

  • pinman  (26.04.16 20:09:02 ~ 20:09:35)
herhalde bu kadar vahşi bir hayvanın insan elinde anca "oynaması" gibi bir gizli ego olabilir.
Biz böyle en vahşiyi bile oynatırız, o derece üstün yaratıklarız
kim bilir.
  • Corc  (26.04.16 20:10:05)
çocuğunu alıp sirke gitmekten, yetenek sizsinizde köpek gösterilerini izleyip gülüp eğlenmekten, koca koca akvaryumları, hayvanat bahçelerini ziyaret etmekle aynı sebepten..

  • plastic_angel  (26.04.16 21:31:01)