İstanbulda ders calisilabilecek kutuphaneler?

Anadolu yakasinda oturan univ ogrencisi icin lazim. İu merkez kutuphane harici oneriler gelirse cok sevinirim.

Anadolu yakasi kadikoy uskudar caddebostan taraflari olabilir. Avrupa yakasinin anadoluya yakin kisimlari da olabilir.

Aksam saat 8-9a kadar acik olursa cok iyi olur.

Ozel univlerin kutuphaneleri disaridan gelenleri aliyor mu? Veya bildiginiz guzel bsska kutuphaneler var mi aksam gec saate kadar acik kalan ? Ders calisacagim uygun kutuphane bulamıyorum

Ek yapayim: iu ogrencisiyim, marmara univ haydarpasa kampusu icondeki hukuk kutuphanesine girebilir miyim, girersem aksam maksimum kaca kadar kalabilirim?

  • zbamk  (22.04.16 00:34:34)
Marmara üniversitesi merkez kampüs diyeceğim ama sınav zamanları dışında gelin.

Metroda gülsuyu durağında Türkan Saylan Kültür Merkezi var. Üst katında kütüphane var çok güzel. Sabah 9 gibi açılıyor.-Öğlene kalırsanız yer bulamayabilirsiniz.- Akşam 9a kadar açık diye hatırlıyorum. Sebillerde sıcak su alt katlarda atıştırmalık otomatlar var.
  • jazzabel  (22.04.16 00:37:39)
Merkez kütüphanede akşam 10a kadar yabancılar kalabiliyordu. Sonrasında öğrenci kimliği kontrolü.

  • jazzabel  (22.04.16 00:38:24)
marmara'ya hiç güvenme derim, canları ister kapıdan içeri almazlar. aynı okul, başka kampüs öğrencilerini bile almadıkları çok oluyor.

  • devilred  (22.04.16 00:43:35)
Marmara goztepeyi denerim ama baska oneriler de lazim. Marmara haydarpasaya girebilir miyim? Ozel univ kutuphanelerine girebilir miyim? Vsvsvs

  • zbamk  (22.04.16 00:45:16)
marmara'da olay çıkma potansiyeli olan bir günde (ki neredeyse her gün) içeri giremezsin. ne haydarpaşa ne de göztepe alır. haydarpaşa'da haydarpaşa öğrencisi olanı bile içeri almadıklarını biliyorum olaylı bir günde.

  • devilred  (22.04.16 00:48:33)
Marmarada olay mi oluyor ya cok ilginc. Ben iu beyazitta okuyorum bizim buralarda bile fazla bi olay olmuyo

  • zbamk  (22.04.16 00:55:52)
özellikle göztepe'de öğrenci başına neredeyse bir çevik kuvvet düşen bir okul marmara dediğimiz.

  • devilred  (22.04.16 01:12:41)
Kadıköy'de Aziz berker kütüphanesi var ama küçük ve insanın çalışma motivasyonunu emen bi atmosferi var gibi geliyor.
Yine Kadıköy'de Beşiktaş iskelesinin karşısında eski şehremaneti binası var kütüphaneye çevrildi.
Tekrar Kadıköy'de Özgen Berkol Doğan bilimkurgu kütüphanesi var.
Ümraniye'de Atakent kültür merkezinin kütüphanesi var.
Kültür merkezlerinin çoğunda kütüphane var zaten galiba.
  • uepuey  (22.04.16 02:12:32)
Bogazici universitesi kutuphanesi 24 saat acik. Ogrenci kimligini birakarak filan durumu guzel aciklarsan bir sekilde girebilirsin, final donemi gitme.

  • fakyoras  (22.04.16 08:05:01 ~ 08:05:39)
Caddebostan bagdat caddesinde (omerpasa) muhtar ozkaya var ama 18.00de kapaniyor.

  • red g  (22.04.16 08:43:09)