Ev kirası ödemesindeki EFT masrafı kime ait?

Ev sahibinin hesabı farklı bir bankada olduğu için EFT yapmam gerekiyor. Bunun ücretleri aslında kime ait? Benim adama EFT masrafını kesip mi göndermem gerekiyor? yoksa EFT masrafları da bana mı ait?

ev sahibi eline geçen paraya bakar. ister parayı nakit olarak ulakla gönder istersen EFT ile gönder. bu konuda kızgınım çünkü daha bugün 150 tlye satmak için anlaştığım pasaport hakkı için yaban çakalının biri 140 tl göndermiş, 10 tl masrafa kesmiş. yaptığının yanlış olduğunu, ama helal ettiğimi söyledim.

  • fanila  (21.04.16 16:26:35)
Adam yurtdışında ise wasternunion masraflarını da benim tamamlamam gerekecek yani?
bu mantıklı mı? Bununla alakalı bir yazılı kural falan var mı?
Emin olmak istiyorum.
  • kvlknctk  (21.04.16 16:26:52)
Eft yaparken ödeme türünü kira ödemesi seçerseniz masrafı düşük olması gerekiyor; 50 kuruş falan sanırım. Masraf size ait; ev sahibi size banka hesabı vermiş, size uygun bankadan hesap vermek zorunda değil.

  • Abdurrahman  (21.04.16 16:28:15)
yazılı kural senin imzaladığın kira sözleşmesi. aylık 1500 tl ise, ev sahibinin eline aylık 1500 tl geçmesi gerekiyor.

  • fanila  (21.04.16 16:28:52)
sadece kira ödemesinde değil her türlü borç ödemesinde eft ya da paranın transferi için gerekli masraflar "aksi kararlaştırılana kadar" borcu ödeyene aittir.

  • dahili meddah  (21.04.16 16:30:27)
Sana ait.
Ödemek istemezsen ev sahibinin banka hesabının olduğu bankada hesap açtırıp paranı oraya yatırıp havale yaparsın.

  • sta  (21.04.16 16:30:56)
masraf vermek istemiyorsan enpara kullanabilirsin.

  • fanila  (21.04.16 16:31:55)
enpara olmadı cepteteb kullan o da olumlu. garanti varsa igaranti kurup telden ücretsiz de eft yapabilirsin.

sene olmuş 2016 eft masrafı mı kalmış.
  • jugador  (21.04.16 17:10:21)
İgaranti ye geçmiştim. Kafam rahat olmuştu.

Ev sahibinden de bir güzel laf yemiştim :D
  • mza  (21.04.16 21:28:06)