yeni arkadaşlar edinmek

herkese selam,

uzun bir ilişkiden aldatılma neticesinde yeni çıkmış bir erkek kişisiyim. başlıkta da yazdığım gibi yeni arkadaş ortamlarına girip yeni kişilerle tanışmak istiyorum, amacım ilişki yaşamak vs değil sadece kafa dengi insanlarla daha fazla vakit geçirmek istiyorum. kendi arkadaşlarım da var da onlarla da görüş görüş hem bir yere kadar hem de sayıları da az zaten.

ama şöyle bir sorun var ki utangaç birisi sayılırım, en azından tanışma aşamasında. tanıştıktan sonra rahat birisi oluyorum ama tanışma kısmında biraz tecrübesizim de.

nasıl yapılır ne edilir bu duruma karşın, tavsiyeleriniz var mı?

Abi kız yüzünden kendi arkadaşlarını küstürmedin umarım?

Şimdi birazdan burada bir çok kişi dansçılık fotoğrafçılık gibi kurslara gitmeni önerecek. Haklılar da. Herkesten önce ben söyleyeyim de alternatifler de düşünülebilir bu şekilde.

Şimdiki arkadaş guruplarımı elde ettiğim yerler:

Mahalle(çocukluktan)
İki farklı üniversite
Askerlik
  • birşeylersoracağım  (20.04.16 17:18:49 ~ 17:20:30)
nerde yaşıyosun, akşam bi bira patlatalım. Ben de erkeğim bu arada sorun olmayacaksa :D

  • okumayi sevmeyen okur  (20.04.16 17:19:26)
uzun zamandır yapmak istediğiniz bir şey varsa, ama bir şekilde yapamadıysanız kafayı kırın. yapın. kendinize bir hobi edinin. kafa dengi yeni insanlarla tanışmanın benim bildiğim tek yolu ortak ilgi alanı sahibi olmak.

  • evde liyakat kalmamis  (20.04.16 17:20:42)
Kendini biraz hobilere versen süper olur bence. İlgini çeken konularla ilgili topluluklara katılırsın. Böylece hem yeni şeyler öğrenirsin, hem de kafa dengi insanlara daha rahat ulaşabilirsin :) Hem böyle yerlerde insanlarla tanışmak daha kolaydır bence. Sen tanışmak için uğraşmasan bile, birileri gelip mutlaka ilgilenir seninle, tanışmaya çabalar. Sen de böylelikle ilk aşamayı başarıyla tamamlamış olursun. Gerisi de gelir umarım :)
(Tabi bunlar malesef büyük şehirlerde yaşıyorsan geçerli)

  • huzurolsun  (20.04.16 17:21:39)
"Utangaç birisiyim." cümlesini bir daha hiç düşünmeyin ve tekrar etmeyin.
"Ben dışa dönük, rahat, güvenli, kolay iletişim kurabilen bir insanım." deyin. Bunu 21 gün boyunca günde 50 defa tekrar edin. Neler olacağını göreceksiniz!

  • gijilti  (20.04.16 18:22:15)
Duyuruda ortam çok canlı valla. Buralardan birileriyle takıl.

  • elorelia  (20.04.16 18:30:36)
Spora baslayin sole mumkunse kalabalik olanlarina

  • eja  (20.04.16 18:34:48)
Istanbul'daysan takılalım, ben de arkadaş arıyorum. :)

  • yirmisantim  (20.04.16 18:49:29)
@birseylersoracagım yok ya kendi arkadaşlarımla aram iyi, onun arkadaşlarından da ekstra bir arkadaşım olmadı malesef :(

@okumayı sevmeyen okur dm atıyorum :D

@huzurolsun evet belki bi dil kursuna başlayabilirim, mantıklı olabilir

@gijilti teşekkürler, bunu deneyeceğim

@yirmisantim valla nickten biraz kıllandım :D
  • notinhere  (20.04.16 21:07:01)
Merak etme, kadın olsan bile üstüne atlamam. :) Beni duyurunun gediklilerine sorabilirsin, referansım sağlam. :)

  • yirmisantim  (20.04.16 22:09:06)
yirmisantim delikanlı bi abimizdir. entry nick konusunda hep yanlış algılanıyor kendisi.

Şaka şaka. Böbrek müdavimi de olabilir ama duyurunun bilinenlerindendir.
  • birşeylersoracağım  (21.04.16 00:25:44)