Uzun cümleler kurup konuşamıyorum

Özellikle tanımadığım kişilerle ve bir grup içinde yaptığım konuşmalarda rahatça uzun süre konuşamıyorum. Konuşmaya başlamadan ne diyeceğimi düşünüp tartıp hazırlanıyorum sonra da hazır hissedince bir anda söyleyip susuyorum.

Hazırlıksız konuşursam veya lafı uzatırsam insanlar bana ne diyo bu amk der gibi bakiyolarmis gibi geliyo gerçi böyle konuşunca da oldukça garip geliyo olabilir. Grup içinde nasıl rahatça konuşup düşüncelerimi uzun cümlelerle anlatabilirim.

ben de bir zamanlar böyleydim, sonra saliverdim, emin ol senin sandığın kadar önemsemiyor insanlar söylediğin şeyleri, o nedenle bir cümleye başlarken uzun uzun düşünüp tartmaya gerek yok, introvert de olabilirsin, sözlükte bu konu hakkında başlığında çok güzel şeyler yazıyor, bir oku istersen.

  • dirty pussy and cock  (17.04.16 13:18:19)
onlar sana "ne diyor bu amk" diye bakmıyordur da sendeki kendinden emin, rahat olamama ve tereddüt karşısında "noluyo amk" diyorlardır.
başkalarını gözlemle, onlar nasıl konuşuyor, cümlelerini, konuştuklarının içeriklerini nasıl seçiyorlar ona dikkat et. bir süre taklit eder gibi yap.
ayrıca bu konularda profesyonel tavsiyeler veren kitaplar oluyor. onları bir araştır.
  • maq  (17.04.16 13:20:36)
Bende de aynısı var. konuşamıyorum. bazıları nöroloji'ye git falan dedi. kafamı toparlayamıyordum. nootropil denilen bir ilaç vermişti doktor.

  • komando kani var bende  (17.04.16 13:59:04)
ilaç işe yaradı mı?

  • geçerkenugradım  (17.04.16 14:04:02)
biraz faydası oldu ama sen doktora git öyle kullan.

  • komando kani var bende  (17.04.16 14:08:19)
bence kitap okuyun arkadaşlar, ve insanların da sizin gibi olduğu, onların da eksiklikleri, korkuları ve hataları olduğunu, yani çevrenizdeki kimsenin zannettiğiniz kadar mükemmel olmadığını bilerek bu önkabulle iletişime geçerseniz daha rahat olduğunuzu göreceksiniz, bu aşamadan sonra da işin aslında ne kadar basit olduğunu göreceksiniz (ve şaşıracaksınız :))), otomatik yapılıyor sanki. Beyin, olay anında düşünme eylemi bazı olaylarda ket vurur işinize. Futbol oynarken düşünmezsiniz derinden ne yapacağınızı, topa nasıl vuracağınızı, müzisyenler de öyle, bir davulcu öyle yaparsa çalamaz, araba sürerken de öyle :) alışkanlıklar ve beynimizin otomatik işlemlerini inanın günlük hayatta çok kullanıyoruz, zannettiğimizden fazlası var..

  • sometimes the weak become the strong  (17.04.16 14:30:54 ~ 14:31:58)