Kedide kızışma dönemi çok sıkıntılı...

geçiyor. Acil yardım. İlk kedi deneyimim, ayrıca en kokrktuğum dönemdi, geldi çattı.

Bir haftadır küçük mırıltılar şeklinde başlayan hengame dün gece itibarıyla koptu. Hemen veteriner hekimi aradım. Şu an müdahale edilemez dedi ve Tarlusal adında bir tablet önerdi. Hemen gittim aldım, mamasına ekledim. Ama fevkalade huzursuz, ben de huzursuzum hâliyle. Pencereyi açıp dışarı salacağım handiyse.

Buna acil bir çözüm yok mu, rahatlatıcı önlemler vs? Veteriner hekime göre en iyimser önümüzdeki pazartesi götüreceğim kliniğe.

mıncıkla sev oyala bi şekilde ne yap et o seslere tahammül et ve sokağa salma giderken muhtemelen ölür

  • neira  (13.04.16 21:12:13)
kedi erkekse ver bi kolunu, gönlünce tecavüz etsin. dişiyse işlem biraz daha karmaşık.

  • kargn  (13.04.16 21:25:44)
öncelikle sakin ol, geçecek yakında bu durum

kapı pencerelere dikkat et, her an kaçabilir.

internette saçmasapan kulak çubuğu muhabbetleri var, sakın öyle bir şey yapma.

tek yapmanız gereken biraz daha fazla ilgilenmek, karnını okşamak falan. bu dönemlerde kucaktan inmek istemeyebilirler, idare edeceksin bir süre.

yatak odanda akşamları bir canavara dönüştüğü için kapıyı kapatıp uyumak zorunda kalanlardan ise bu süreç içerisinde kapatma. zaten miyavlamaktan kapı dışında da uyutmaz.

ben hiç bir kedime ilaç tablet falan kullanmadım, kimyasaldan uzak tutmaya çalışıyorum elimden geldiğince. doğal durumlarını kabul etmek gerekiyor aslında. eğer yaşadığınız ilde hava durumu ani bir soğuma ya da sıcak olma durumu olduysa gayet normaldir. geçer.
  • mrtkbl  (13.04.16 21:27:51)
@neira, ben seslere tahammül ederim elbette ama onun sıkıntısı sona ersin istiyorum.
@kargn, kedi dişi ve sakatlanmış gibi sürüne sürüne ağlayarak yürüyor. gerildim çok.
@mrtkbl, bu kriz ortalama ne kadar sürer, bilginiz var mı?
  • lazarus  (13.04.16 21:28:41 ~ 21:30:15)
Islak havluyla silebilirsin. Tüyleri yalayıp düzeltmeye çalışırken biraz kafası dağılır. Dönem geçince de mutlaka kısırlaştır, hayvana eziyet çünkü çiftleşememek.

  • buff  (13.04.16 21:29:41)
halamın kedisi 18 senelik ömrü boyunca peluş köpeği şaaptı. tavşan gibi sabahtan akşama kadar hayvanın yaptığı tek şey oydu yani. ama tabi kısır olmadığı için evi her gün kokutuyordu.
dişiyse vay ırısbııı :P kıçı kaşınıyordur :P çiftleştir yazık :D

  • neira  (13.04.16 21:32:08 ~ 21:34:09)
@justmentalamele, kızgınlık bastırıcı ilaç mı bilmiyorum ama Tarlusal'ı veteriner hekim önerdi. Aşk şarkısı gibi değil pek, acı acı ağlıyor (şu an uyuyor şükür).

  • lazarus  (13.04.16 21:58:19)
ankara'daysa getirin bizim erkekimiz de kıvranıp duruyo, bırakalım boy boy bebeleri olsun:)

  • karamell  (13.04.16 22:41:05)
@acem: Doğa dediğin yer insanların gökdelen diktikleri, araba egzosu teneffüs ettiğin yer mi? Saçma salak ezber şeyler konuşuyorsunuz sonra niye kızıyorum. Az kafayı çalıştırın.
Gören de memleket hayvan sevdalısı sokakta besleniyor falan sanar.

  • mrtkbl  (13.04.16 22:42:29)
Yapacak hiçbir şey yok maalesef. Kısırlaştırana kadar böyle ayda bir yada iki defa çekeceksiniz. Yeri göğü inletecek, yerlerde kıvranacak, kafanızı şişirecek. Napsın doğası bu hayvanın normal ama bir yerden sonra gerçekten sinirlerinizi yıpratabiliyor.

  • demokrasibizeluksmune  (15.04.16 11:53:30)