tüketici hakem heyetine başvururken şikayet edilen firma kısmına...

Çok hızlı özetliyorum. LG G4 marka/model telefon kronik bir kapanma, tekrar açılmama sorunu yüzünden (sanırım anakart yanmış) yetkili servisine yönlendirildi. Servis parça talebinde bulunmuş sonra temin edemeyeceğini anlayınca değişim kararı verdirtmiş LG Türkiye'ye. Şimdi ben de tam bu anda duyurudan sordum ve onarılamayan ürünlerde değişim yerine para iadesi alabileceğimi öğrendim (Tüketiciyi Koruma Kanunu, 5. Kısım, Madde 56)

Fakat Lg Türkiye kendi dalgasının keyfine göre değişimde ısrarcı tutum sergiliyor. Mail atıyorum müşteri hizmletlerini arıyorum servisi arıyorum taleplerimi bu kanallarla yapıyorum itina ile reddediyorlar.

Bahsi geçen kanun maddesinde "satıcı bu talebi reddedemez" diye ibare olduğunu hatırlatıyorum, "kanundan haberdarız ama bu şekilde olacak" diye bir dayatma var.

Ben de dün tüketici hakem heyetine başvuru yaptım mesainin son dakikalarında yetiştirdim belgeyi. Ama orada görevli şikayet edilen firma kısmını, LG Electronics Turkiye olarak değil de telefonu aldığım yer olan BIMEKS yazmam gerektiğini falan söyledi. Bana çok aşırı saçma geldiği için düzeltmedim. Zaten son dakikalarda yeniden belge düzenleyecek zamanım yoktu. Yaklaşık 3 ay falan sürüyormuş bu davalar. Bu kadar süreyi sırf yanlış muhattap yazdığım için kaybetmem değil mi? Daha doğrusu yanlış mı değil mi ondan bile emin değilim.

Sana cok asiri sacma pff slk da gelse, sikayet ettigin firma unvani bimeks olmali. Faturayi kesen, ithal eden falan bimeks. Dolayisiyla senin ve thh nin muhatabi bimeks.

  • karlmarx  (13.04.16 18:55:57)