1 yaşındaki ev kedisine sadece iç parazit yeterli midir?

1 yaşına kadar iğnelerini oldu. evden dışarı çıkmıyor. sadece iç parazit yapılsa yeterli olur mu?

teşekkürler.

1 yaşına kadar yapılan aşılar hangileri?

  • angelfake  (12.04.16 09:19:38)
karma ve iç parazit

  • piston aşağı indi  (12.04.16 09:29:55)
kediler için iç ve dış parazit dışında, 3 zorunlu aşı var. karma - lösemi ve kuduz. karma ve löseminin her yıl tekrarlanması gerektiğini söylüyorlar.

belki bana kızanlar olur, bakış açınıza göre de değişir, ancak ben, evdeki kediler için, ilk yıldan sonra, iç - dış parazitin yeterli olacağını düşünüyorum. evde 3, evin önünde 7 kediye bakıyorum ve benim kediler için izlediğim yol bu şekilde.
  • angelfake  (12.04.16 09:37:12)
hayır.
tüm aşıları eksiksiz yapılmalı. kedi meraklı bir hayvan. fırsatını bulduğunda dışarı çıkacaktır. ayrıcakarşılaşacağı başka hayvanlardan da kuduz kapma ihtimali var. zorunlu aşılarını aksatmayın.

  • tururo  (12.04.16 09:42:44)
hayır. tüm aşılarını yaptırın.

  • whatyougetiswhatyoudid  (12.04.16 10:13:55)
Sen dışarı çıkıyorsun, ayakkabılarına kediler sürtünüyor, köpek elini yalıyor, belki de farketmeden bir hayvan dışkısının minicik bir parçasına basıyorsun vs. o hastalıkları eve taşıma riskin var, o yüzden yaptır bence.

  • r_u_h  (12.04.16 10:41:37)
Karma aşının üç yılda bir yapılması da kafi diye biliyorum. Benim veteriner hekim lösemi ve kuduz yapmıyor çünkü kedilerim hiç dışarı çıkmıyor. Üstelik bir çok ülkede de lösemi protokolü yok. Kedin evden dışarı çıkmıyorsa sadece iç ve dış parazit ilaçlarını uygulaman yeterli olur. Pire çünkü sokaktan eve taşınıyor maalesef.

On altı yaşındaki kedime de ilk iki senesi hariç hiç aşı yaptırmadım, sokaktaki çocuklarla da oldukça içli dışlıyım. hiçbir problem yaşamadım.
  • evde liyakat kalmamis  (12.04.16 12:04:05)
hayır yeterli olmaz.

  • tirt star  (12.04.16 12:05:57)
Balkona bile çıkmayan kedime dış parazit bulaştı. Elbisemizle biz taşıyoruz. Üstelik aşısını 2 ay geciktirdik diye oldu, yani önceden aşısı vardı, sıradaki aşıyı aksatmıştık sadece.

yeterli olur diye bisey yok, her aşının tamamı yapılacak.
  • harzem  (12.04.16 12:10:35)