el parmağımda uyuşma?

birkaç gündür ara ara el, nadiren de ayak parmaklarımda uyuşma oluyor. sadece yüzük ve serçe parmakta. şimdi yoğun olarak sağ el yüzün parmağımda uyuşma hissediyorum, diğer parmaklarım normal renkteyken bu parmak sarı renkte.

b12 testi yaptırmıştım bu olaylar başlayınca, normal seviyede çıktı. nörolojiye gitmeyi düşünüyorum bu durumda fakat gitmeden buradan da bir yardım alayım dedim.

bilgisi olan var mı bu konuyla ilgili?

benim ayak başparmağımda olur ara ara. birkaç kere dahiliyeye gitmişken söyledim, olur öyle diyip yollamıştı.

  • mula  (08.04.16 16:11:20)
Bir dönem ellerimde ve ayaklarımda olmuştu, hatta boynumda da vardı. Fıtık olduğumu düşünerek doktora gittim. Tarif ettim, al şu ilaçları kullan, geçmezse gel demişti. Hiçbirini kullanmadım, kendiliğinden geçti. Bende uyuşmaların olduğu dönem biraz stresli ve çok fazla bilgisayar karşısında kaldığım zamandı. Hareketsiz ve stresli bir yaşamın varsa; yürüyüş yapmanı öneririm.

  • sorumatik  (08.04.16 16:48:21)
norolojik olabilidigi gibi, seker hastalarinda da parmak uclarinda karincalanma gibi bir his oldugunu okumustum. yine sekere bagli sinir hasarindan dolayi.

  • mavicorap  (08.04.16 19:34:55)