Turkcell VINN için 4.5 G'ye geçsem mi?

VINN modem kullanıyorum ve VINN Wifi modem alarak bu interneti evdeyken telefonumda da kullanmak istiyorum.

Acaba modemi yenilemişken 4.5 G uyumlu mu alsam?

Endişem 4.5 G'nin kotasının çabuk bitmesi. İnterneti ayda 10 GB sınırlı kullanıyorum çünkü.

Araştırdım ama pek sağlam bilgi bulamadım. Şimdi bu 4.5 G hızından dolayı kotamızı daha fazla mı kulanacak? Mesela 3G ile 100 MB'lık bir videoyu şimdi 4.5 G ile 120 MB olarak mı indireceğiz?

100mblık video yine 100mb ama daha hızlı inecek. Okuduğum kadarıyla 4.5 g sıkıntılı. 3G kadar çekmiyormuş. Hatta 3G normalden bir parça daha hızlanmış diyorlar. Elinde normal vınn varsa değiştirmezdim ben.

  • sutlu nescafe  (05.04.16 07:29:35)
100mb bir videoyu yeri gelecek 400 mb olarak indireceksin.

youtube hızına göre video kalitesi belirliyor. Eğer 4g bağlantın çok iyiyse 4k bile indirir videoları.
  • teritori  (05.04.16 08:10:28)
Kotayı aşmak size kalmış bir durum. Ben işyerinde ek işler için kullandığımız VINN WiFi MF65M model cihazın sim kartını 4.5g uyumlu yaptım, hız testlerinde çok bir fark görmedim. (İzmir, merkez)

Ayrıca geçen baktığımda bu cihaz için 4.5G uyumlu ibaresi artık yok. Kafam karıştı şimdi. www.turkcell.com.tr
  • teknikekip  (05.04.16 09:34:53)