balkan turu

Merhabalar, 10-19 haziran tarihleri arasında balkan turu yapmayı düşünüyoruz. Rotamız Makedonya Skopje'den başlayıp orada bitecek. Orada araç kiralayacağız.

Aşağıdaki rotaya bakarak ekleyeceğiniz şeyler var mı? Mesela suraya uğramadan geçme, Şuraya 1 gün yetmez ya da şuraya 2 gün fazla gibi.

Rota:
Makedonya'da Üsküp, Ohrid (1 Gün)
Arnavutluk'ta Sarande (Blue Eye), Tiran (1 Gün)
Karadağ'da Cetinje, Budva (Old City), Kotor, Perast (2 Gün)
Bosna Hersek'te Saray Bosna (2 Gün)
Sırbistan'da Belgrad (1 Gün)
Kosova'da Priştina (1 Gün)

Şimdiden teşekkürler.

saray bosna 1 - belgrad 2 yapın derim.

  • givemesomesubstance  (04.04.16 14:47:21)
priştinada bişey yok. ayrıca ileride rusya ve sırbistana girerken sıkıntı yaşayabilirsiniz.

  • canercan  (04.04.16 14:57:02)
Belgrad 1 gün yeterli bence, bosna'da da bol bol yemek yeyin.

  • komsu komsunun nickine muhtactir  (04.04.16 14:57:08)
Kosova geçişlerinde dikkatli olun, Sırp sınırlarında sıkıntı çıkıyor tanımadığı için. Ayrıca yolları bizimkine göre kötü olduğu için geniş geniş hesap yapın ya da çemberi daraltın biraz derim.

  • whoosie  (04.04.16 15:00:34)
Kosova'ya girerken damga basmamalarını söylerseniz herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız Sırbistan'la daha sonra.

Mostar'ı da ekleyin derim. Saraybosna'ya tek gün yeter, oraya ayırdığınız diğer günü Mostar'a ekleyin. Yol üzeri uğrar, Saraybosna'ya devam edersiniz Mostar'da kalmasanız bile.

Priştina'da gerçekten bir şey yok, Kosova'ya gitmek istiyorsanız yerine Prizren'i koyun.

Belgrad'ı eğer şöyle bir görelim diyorsanız 1 gün, yok biraz daha ayrıntısına inmek istiyorsanız 2 gün. Bir gün tüm şehre yetmez, eğer ki Tesla müzesi gibi, Zemun ve diğer yakın çevre gibi atraksiyonlara da girecekseniz.

Yolu ne kadar uzatır emin değilim (bir miktar uzatacaktır), ama eğer Kosova - Sırbistan sorunu yaşayacağınızı düşünüyorsanız rotanızı:

Makedonya - Sırbistan - Bosna Hersek - Karadağ - Arnavutluk - Kosova - Makedonya şeklinde kurabilirsiniz. Ben emin olmamakla birlikte turistler için Kosova - Sırbistan sınır ve pasaport damgası problemlerinin eskisi kadar yoğun yaşanmadığını duymuştum.
  • bi mekan  (04.04.16 15:11:12 ~ 15:14:15)