Macbook a ethernet ile kablolu internet bağlama

Yurtta kablolu internet var ve macbook kullanıyorum. Tüm ayarları yazmış olmama rağmen bi türlü olmadı. Biri yardımcı olabilir mi? Almanya dayım bir de. Yardımcı olana gelirken ne isterse getireceğim

haci detay verirsen guzel olur.

macbook ama hangisi. etherneti thunderbolt ile mi bagliyorsun.
baglayinca "network preferences" yada turkcesi neyse, o ayarlarda baglandigina dair bi degisiklik goruyor musun
  • jedilance  (01.04.16 23:50:35)
@jedilance: Umarım aldığım ara bağlantı yanlış değildir

  • shineonyoucrazydiamond  (02.04.16 00:04:42)
abisi ne aldin bi soyle :D
ethernetten usb'ye ceviren de gordum.
sende ne var.

durumu aciga kavustur biraz halledelim su isi
  • jedilance  (02.04.16 00:06:31)
Şu anda internete zor şartlarda giriyorum eksik yazıyo hep

  • shineonyoucrazydiamond  (02.04.16 00:10:05)
etherneti bağladım usb ile ve yeni bir ağ eklemeye çalıştım. Her şey yolunda gitmesi gerekirken bana verilen dns leri de girdikten sonra connect diyince bu bilgisayarın bağlanamadığı oldu. Bu arada macbook retina

  • shineonyoucrazydiamond  (02.04.16 00:10:37)
bazi ethernet to usb ceviriciler (ozellikle cin'den gelen) driver eksikligi olabiliyor onu yapmak gerekiyor da olabilir. yeni ag eklemen gerekmiyor diye biliyorum usb'de olsa. orada kendisinin cikmasi gerekiyordu galiba, sanirim arkadasda oyle olmustu driveri yukleyince

  • jedilance  (02.04.16 00:25:04)
Driverını yüklemen lazım usb olanda

  • kyha  (02.04.16 00:45:18)
Macbook un bu mac hakkında donanım özellikleri filan kısmında alet takılıyken chipin adı çıkıyor o isimle aratıp bulmuştum.

  • kyha  (02.04.16 00:46:49)
Ki mavericks te sıkıntısız çalışırken el capitan ile bir anda çalışmaz olmuştu.

  • kyha  (02.04.16 00:47:37)
@kyha: hocam, maverics nedir, çok cahilim bu konularda. şimdi benim ne yüklemem lazım, el captain şu anki güncel sürüm. bana direk link yollama şansınız var mıdır?

  • shineonyoucrazydiamond  (02.04.16 21:50:48)
www.sustworks.com

en alttaki ikisinden biri bendeki ax8817 chipliydi ilki çalıştırdı olmazsa ikincisini denersin.
  • kyha  (02.04.16 22:28:27)
ftp://sustworks.com/USBAx8817x_103b13.dmg

  • kyha  (02.04.16 22:29:13)
mavericks, mountain lion, el capitan sürüm isimleri bunlar.

  • kyha  (02.04.16 22:29:44)
en olmadı şunu dene.

inkandfeet.com
  • kyha  (02.04.16 22:30:59)
bi şeyleri yanlış yapıyo olamam bu kadar da:(((

  • shineonyoucrazydiamond  (03.04.16 03:10:16)