fm 2015 everton kariyeri - istikrar sorunu

beyler selamlar. everton ile oynuyorum. taktiğim 4-2-1-2-1. kalenin önüne otobüs çekip hızlı oyuncularla kontra yapıyorum.

kadro şöyle: i.hizliresim.com

taktik de şu: i.hizliresim.com

ilk sezon gayet işe yaramıştı ve ligi liderin 2 puan arkasında 3. olarak bitirmiştik. ama ikinci sezon oyuncularım durduk yere mala bağladı ve kolay rakipleri bile yenemiyorum.

kadro ile çok oynamadım, geçen yılki ilk 11 ile devam ediyorum. arada 2-3 genç oyuncuyu rotasyon için oynatıyorum o kadar.

sıkıntı ne olabilir? oyunda mı problem var yoksa bende mi?

hocam bi süre sonra taktikler işlememeye başlıyor. tam verimiyle işlememeye başlıyor yani. gol mol atsanız da ya attığınız kadar yiyorsunuz, berabere kalıyorsunuz. ya da hücum anlayışınızı çözüyorlar (şu an başakşehirin artık çözüldüğü ve 4-5 haftadır galibiyet alamamaları gibi) nasıl ki gerçek hayatta takım kasetlerini izleyip takımlar ona göre önlemler alıyor, fm'de de belli sezonlar sonra böyle oluyor.

tavsiyem, taktik değiştirmeniz. ona göre antrenman almanız, ona göre transfer yapmanız vs..
  • rajaz  (27.03.16 21:48:50)
aynen öyle. benimde tavsiyem antremanlarda 1 tane diziliş yerine 3-4 diziliş birden ayarlayıp takıma o dizilişlere de uyum sağlaması takımın. hatta arada bir uyarı çıkar asistan menajer taktik bilmem neden memnun değil diye. 3-4 hafta üst üste puan kaybı yaşadığın zaman başka bir taktiğe geçmen lazım demek artık.

  • mutantking  (27.03.16 22:44:42)