Nereye tatile gideceksiniz?

Kişi sayısı ve ayırdığınız bütçe nedir?

2 kişiyiz. Orta model bir arabamız da var.
Çanakkaleden başlayıp tüm ege ve akdenizi dolaşmak istiyoruz.
Süre 10 gün. Yaklaşık yakıt dahil 3500 tl olarak hesapladık.
Siz bunu tercih eder miydiniz? Yoksa az bi farkla 5 yıldızlı bir otele
tıkılıp kalır mıydınız? Tatilimiz yolda geçecek ama değişik yerler göreceğiz.

O kısmı biraz size bağlı.

Açıkçası ikisinin ortasını tercih ederdim. Güzel yer görmek için yolda olmak zor geliyor bana. İki yer seçer, ona göre davranırdım. Örneğin, 5 gün Marmaris'te kamp yaptıktan sonra 5 gün Antalya tarafında veya yakın bir yerlerde kuru bir hostele geçip (5 yıldızlı otellerde tıkılıp kalmak eğlenceli değil), gündüz deniz - gece şehir merkezi veya başka yerlerde eğlence yapardım.

Yolda olmak, yol müzikleri dinlemek güzel de, tatilin her günü yolda olmak çok yorucu.
  • aychovsky  (27.03.16 11:21:19)
Sizin yaptığınızı arkadaşım 5 yıldızlı otellerde konaklayarak yaptı ve 10bin harcadı. İstanbul çıkışlı egeden antalya ya kadar gitmişti galiba. Kafasına göre durup konakladı gezdi falan. İnanılmaz yorucu bir şey aychovsky nin dediği gibi tercih ederdim ben.

  • jazzabel  (27.03.16 11:53:16 ~ 11:53:59)
Arabali, surekli yolculuk yapmali tatili sevmiyorum. Tatilin tumunu ayni noktada gecirmeyi hic sevmiyorum ama her gunu yolda gecirmek istemezdim. Yolculugu sevmiyorum, ozellikle uzun olanini.

  • stavro  (27.03.16 11:55:46)
Seçtiğiniz rota için süre kısa bence. Her yerde birer gün falan kalmak gerek, hiç bir şey anlamazsınız. Rotayı kısaltın. Mesela kaş-fethiye-marmaris olabilir. Otele tıkılıp kalmaktansa biz de uzun zamandır bu tarz tatili tercih ediyoruz.

  • kucukharfler  (27.03.16 11:59:41)
3500 tl ile turkiyede tatil yapmazdim. basar baska bir ulkeye giderdim.illa ki kiyi seridi road trip yazlik tatil olsun diyorsan italya veya yunanistan kiyilarini ve adalari tercih ederdim. italyada 3500 tl yeterli olmayacaktir ama yunaistanda hic te az gelmeyecektir.illa ki turkiye olacaksa direkt fethiye kas dalyan civarlarinda takilin surekli yol yapmayin, yorucu olur tatil gibi olmaz . dedigim yerlerde ucuz hotellerde takilip kenar kose noktalari gezebilirsiniz surekli. cok fazla yol da yapmazsiniz . aksam olunca da takilacak dogru duzgun mekanlarin oldugu yerlerde kalmis olursunuz..

  • jack n brooks  (27.03.16 13:51:01 ~ 15:24:03)
@ jack n brooks +1

kaş fethiye datça da 3-4 er gun takılıp , yuzebilecek yerler ve tarihi yerleri gezmeyi dusunuyorum. gecen yaz bayram tatili coktu yıllık izinin yarısını aralıga kadar kullanmadım pişman oldum :) bu sene erkenden tatil planına başladık bakalım
  • bnmzz  (27.03.16 18:27:35)