YGS'de 310 bin olan sıralama

selam arkadaşlar ygs5 sıralamam 310 bin bu sene müthiş bi yığılma var anlaşışan benden 25 puan fazla alan kişi 200 bininci bu lanet sistem lys bilgisi ile ne kadar yenilebilir edebiyattan 46-49 net arası yapacak bilgim var matematik cografya geo ya da it gibi çalıştığımı farz edersek ?

Bu vakitten sonra calis ama cok da kasma en iyi birkac kaymak tabaka universitenin birkac bolumu haric universite egitimi sana bir sey katsa bile profesyonel anlamda yardimi dokunmayacak. Sen hangi bolumu hem sevebilirim hem de para kazanabilirim arastirmalarina basla cunku sacma sapan asiri dusuk puanli olup da biraz sans, isi sevme ve kisisel yetenek ve ilgiyle cok kazanmani saglayacak bolumler hep vardir yeter ki arastir.

  • floydian  (25.03.16 11:55:11)
Ygsde 100bininci olmustum ben de lysden sonra tmde 12bini yakalamistim. Lys baya herseyi degistirebilen bi sinav yani. Ama soru şu lysdeki matematigi geoyu 2 ayda ne kadar kotarabilirsin? Temelin fena değilse bence olabilir. Temelin yoksa da bu derslerde, yine de kapasitene guveniyosan -hem cok calisma hem ogrenebilme anlaminda yani- imkansız değil bence. Ayrica floydiana katiliyorum sinavlar kadar meslekler sektorler hakkinda da arastirma yapman iyi olacaktir. Ama bu arastirmayi rehber ogretmenlerden ya da universite bolumu olarak degil.. meslegi yapan insanlarla falan konusarak falan yani. Kolay gelsin

  • klar  (25.03.16 12:12:58)
Edebiyattan o kadar net yapabiliyorsan bence hiç arkana bakma. Şu anda hemen başla çalışmaya.

  • dissendium  (25.03.16 13:49:31 ~ 13:49:39)
edebiyatın o kadar iyiyse nasıl ygsde bu sıralamada oldun bunu düşün ve edebiyatı da boşlama çalışırken.

  • phoenixboy  (25.03.16 15:33:39)