geri dönen kargoyu almamak?

alıcı ödemeli şekilde bir kargo göndermiştim, almamış karşı taraf. kargo şubesi 3 gündür peşimde sürekli arıyorlar gelip alın diye, almasam ne olur? içindeki şey zaten değersizdi bi de şimdi gidip yok yere 30 küsür lira vermek istemiyorum kargoya. merkeze çekilir ordan sonrasına biz karışmıyoruz dedi arayan kargocu ama bu ne demek?

kargo şirketini ara, ben bir kargo göndereceğim karşı taraf ödemeli ama karşı taraf teslim almazsa ne oluyor bilgi almak istiyorum de. onlar anlatır.

  • ozman  (23.03.16 10:24:01)
aynısı başıma geldi. freecycle istanbul'da birine bişey göndermiştim karşı ödemeli, almamış kargoyu, bana geri döndü. şubeye gittiğimde sinirliydim bayağı. hem iyilik yapmaya bedavaya (satsam $20-$30 civarında edecek) bir şey gödneriyorum, hem de başıma kargo ücreti patlıyor ekstradan.

"bunu almasam ne olur?" diye sordum. direkt bana "ana merkeze gönderiyoruz, gönderici bilgileriniz sistemde kayıtlı. sonrasında merkezden hukuki işlem başlatılıyor, büyük ihtimalle şu anda ödeyeceğinizden çok daha yüksek bir mebla ödemek zorunda kalırsınız." demişlerdi. direkt ödedim tabii ki mecburen ve lanet okuya okuya...

o yüzden bence sen de öde mecburen. sonrasında da benim gibi daha dikkatli olmaya başlarsın artık...
  • loveinaflipbook  (23.03.16 10:32:43 ~ 10:33:44)