Ülke eaki hâline döner mi?

Soru başlıkta...

O köprünün altından çok sular geçti. Artık zor azizim.

  • huzurolsun  (20.03.16 20:42:00)
Donmez, bir nehirde iki kere yikanamazsin. Bambaska gelecege yelken aciyoruz.

  • ilkdefa  (20.03.16 20:42:17)
Zararın defi, faydanin celbinden öncedir.
Bu, uzun da sürecek olsa beklemek lazım.

  • 1adam  (20.03.16 20:43:45)
Dunya genelinde yakin gecmisteki benzer ornekleri inceleyin, ona gore kendiniz yorumlayin.

  • stavro  (20.03.16 20:50:26)
Esk hali! derken dostum şimdi sen bilmezsin bende özal zamanına kadar biliyorum benden öncekilerde ülkenin hep boktan olduğunu söylerlerdi bende özaldan şimdiye kadar boktan olduğunu söyleyebilirim. Akp öncesi ise kusura ee akp den öncede şehit haberleri geliyordu canlı bombalar vardı şimdide var akpliler ve karşıtları bi siktir olup giderler ise eski haline dönmez çok daha iyi güzel bir ülke olur.

  • denklemci  (20.03.16 20:54:21)
terör açısından eskiye döndük aslında

  • la noix  (20.03.16 20:55:26)
kısa vadede zor, uzun vadede halkın bilinçlenmesine bağlı.

nihat genç güzel konuşmuş bu konu hakkında. izlemeni öneririm.

www.youtube.com
  • halitkin  (20.03.16 20:55:49 ~ 20:56:10)
tarihin gösterdiği ölçüde diyebiliriz ki hayır. türkiye cumhuriyeti devleti kurulduğundan beri yaşadığı önemli olayların hiçbirini kolaylıkla atlatamamış ve her seferinde rüzgarın değişen yönüyle beraber oraya doğru savrulmuştur ve bu rüzgar hep ters yönden esmiş, gerek toplumsal gerek de yönetimsel olarak belirli bir standart tutturulamamıştır.

yeni bir toplum değiliz ama yeni bir ülkeyiz, bu boyutta bir değişimin tamamlanması onlarca yıl alabilir. ne yazık ki bizde biraz uzun sürdü, sürüyor. bu soruya karşı ben de hangi eski hal diye sorarım mesela; ülkenin hali o kadar sık değişiyor ki bu bile bu soruya kendi içinde bir cevap oluşturuyor.

ben ülkenin eski haline dönmesini istemiyorum. ergenliğinde serseri hayatı sürüp başına bin bir türlü olay gelen, ebeveynlerinin ilgilenmediği, kimilerinin gözden çıkardığı bir çocuk gibiyiz. bu tip çocuklar ya bok yoluna gidiyor ya da yaşadıklarının birikimiyle hayata karşı bir duruş belirleyip görmüş geçirmiş olgun bir insan oluyor. dileyelim ki ikincisi olsun.
  • baba jo  (20.03.16 20:58:25)
Sağlam bir ekonomik kriz sonrası her şey eski haline döner merak etme.

  • rastinon  (20.03.16 20:58:35)
Sürekli hangi eski hâl deyip durmuşsunuz sanki hep böyleymiş gibi. Hep sivillerin arasında bomba mi patliyordu eskiden ayda bir? Ben niye bilmiyorum?

  • hayaletin garip huylari  (20.03.16 21:11:28)
daha iyi bir hale dönecek. ben umuyorum. bir 3. dünya savaşı çıkma olasılığını görüyorum. dünya içindekileri kusacak. ve rahat hale gelecek. bütün dünya savaşlarından sonra böyle olmuştur...

  • gotic  (20.03.16 21:12:39)
ayrıca yaşınızın küçük olduğunu düşünüyorum. 1990'lar tam bir keşmekeşti. şu andan daha kötü idi. sokaklarda bombalar patlıyor. mavi çarşı,çetinkaya mağazaları katliamları, kim vurduya giden insanlar, siyasetçilerin askerlerin ve polislerin yaptıkları cadı avları da vardı...

  • gotic  (20.03.16 21:15:05)
sivillerin bombayla patlamasından önce doğuda şehitlerin en kötüsü olduğunu sanıyorduk; ondan önce yolsuzluğun en kötüsü olduğunu sanıyorduk, yolsuzluktan önce kürtlerle masaya oturulmasının en kötüsü olduğunu sanıyorduk, ondan önce bu, bundan önce o; o an yaşadığın en kötüsü geliyor sana, bunun sebebi de sürekli kötüye gitmek, ülkenin en iyi zamanında bile o zaman için sayılabilecek birçok kötü şey oluyordu zaten.

  • baba jo  (20.03.16 21:18:26 ~ 21:19:20)
Benim dediğim, sivillere saldırı olmuyordu sürekli; halka yani.

  • hayaletin garip huylari  (20.03.16 22:11:16)
Evet, 22 yaşındayım.

  • hayaletin garip huylari  (20.03.16 22:11:30)
Başkanlık gelirse neden olmasın. /s

  • noluyo yaa  (20.03.16 22:20:36)